Прибутки дірявої кишені

Прибутки дірявої кишені

Можливо, ви будете здивовані, але за підсумками минулого року, які підбили позавчора у Міністерстві аграрної політики, агропромисловий комплекс у 2003-му спрацював прибутково, загалом заробивши 737 мільйонів гривень. Цю цифру озвучив перший заступник міністра Микола Безуглий. Водночас, за його словами, 47 відсотків підприємств галузі АПК, тобто, вважайте, кожне друге, зазнали збитків. Переважно це ті, які займаються вирощуванням та переробкою овочів, фруктів, картоплі на крохмал, а також цукрозаводи. Зі збитками фінішувала й тваринницька галузь. Але тут, переконував Микола Дмитрович, з ними намагаються боротися. От тільки дуже своєрідним чином. За словами Безуглого, селяни повсюдно вирізають велику рогату худобу, і зараз щільність поголів'я ВРХ (половина з якого — корови) обмежується 24 головами на 100 гектарів, а свиней — 29 головами. Проблеми минулого року були і в галузі кормовиробництва.

Весна «всуху»

Весна «всуху»

Запорізькі сільгоспвиробники шоковані звісткою з парламенту: 19 лютого депутати не ухвалили закон про визнання Запорізької області зоною стихійного лиха, відтак очікуваного відшкодування збитків не буде. Лише 159 законодавців визнали очевидне. Навіть запорізький висуванець соціал-демократ об'єднаний Ярослав Сухий не підтримав земляків, фактично вдаривши по руці, простягненій по допомогу. Мало тішить запоріжців та обставина, що «з носом» лишилися також постраждалі від стихії Херсонська і Тернопільська області.

Родовитий покровитель «Славутича»

Родовитий покровитель «Славутича»

В українського комбайна, можливо, скоро з'явиться другий шанс. Принаймні у нього з'явився високий покровитель в особі громадянського зятя Леоніда Кучми Віктора Пінчука. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», власник Науково-виробничої інвестиційної групи «Інтерпайп» поставив головою ВАТ «Херсонські комбайни» першого заступника керівника НВІ Максима Басова. Тепер до складу наглядової ради херсонського комбайнобудівного заводу входять два представники «Інтерпайпу», що є акціонером ВАТ «Лізингова компанія «Украгромашінвест» (власника 50 відсотків акцій заводу).

Не треба «СВ»-шоу

Не треба «СВ»-шоу

Уперше на Черкащині селяни заговорили про політику. Так-так, прості люди, яким угору ніколи глянути за своїми хліборобськими проблемами, вирішили не мовчати, коли їхню улюблену газету «Сільські вісті» так відверто «мочать». На недавніх зборах сільської громади в селі Кочержинці, участь у яких взяли 200 осіб, було вирішено виказати підтримку захисниці селянських прав. А ініціатором звернень до Верховної Ради та до самої редакції «Сільських вістей» став тамтешній мешканець Михайло Козоріз. Він сміливо виступив на зборах, участь у яких брали й представники району, зокрема податківці, та запропонував землякам виказати свою незгоду з рішенням Шевченківського суду Києва стосовно цього шанованого серед селян видання.

Ой, мамо, що за шум?

Ой, мамо, що за шум?

Прихід інвестора на рівненський льонокомбінат надихнув на «ратні подвиги» його співробітниць, які тривалий час не отримували виплат. Нещодавно охоронці на прохідній підприємства «Рівнельон» не змогли втримати гурт розлючених працівниць, які увірвались до кабінету виконуючого обов'язки генерального директора комбінату Миколи Євчука. До таких дій жінок спонукало вдатися скрутне становище, у якому вони опинились через невиплату допомоги з догляду за дитиною до трьох років. Майже п'ятсот працівниць «Рівнельону», що перебувають у декретній відпустці, останній раз отримували виплати у березні минулого року. Нарешті їхній терпець увірвався, і мами протягом двох днів пікетували прохідну, вимагаючи виплатити заборговані кошти. Деякі з них взяли із собою дітей. Проте керівництво підприємства на їхнi вимоги не зреагувало.

Містер «Джон Дір» із райзівською пропискою

Містер «Джон Дір» із райзівською пропискою

Сьогодні в київському Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, 15 відкривається 7-ма виставка сільського господарства та садівництва АгріХорт-2004. Уперше її експонентом № 1 стане українська компанія «Райз», фірма, яка 12 років тому утворилася в Рівному і відтоді завдяки динамічному розвитку успішно працює в усіх областях України.
У самій виставці беруть участь понад 90 компаній із 16 країн світу. У тому числі представлені колективні стенди компаній Німеччини та Великобританії, а також павільйон відомої європейської виставки «Віктам», яка відбувається в Голландії раз на три роки — там демонструють обладнання з виробництва кормів для птахівництва і тваринництва. «На цьогорічній виставці, — як зазначив директор компанії «Прем'єр-експо» Олександр Перов, — організатори утричі збільшили площу під павільйони для великогабаритної сільськогосподарської техніки».

Всі статті рубрики