Людство за всю свою історію не придумало нічого ліпшого у системі стимулювання, ніж союз батога і пряника з різними варіаціями. На це, вочевидь, звернуло увагу і керівництво обласного центру Прикарпаття після майже півторадесятилітньої «демократизації» міського житлово-комунального господарства. Хоча Івано-Франківськ порівняно з багатьма іншими містами України не потонув у проблемах водо- та теплопостачання, однак комунальні борги населення, як гирі на ногах, також можуть потягнути на дно. Аби цього не сталося, у міськвиконкомі взялися за пошук радикальних запобіжних заходів. Першими «під роздачу» потрапили начальники ЖЕО. Роль пряника для них відтепер виконуватиме зарплатня у розмірі 1170 гривень (раніше їхній щомісячний оклад не дотягував і до 500 гривень). Однак нинішня кругленька сума поки що більше схожа на журавля в небі: за умовами нового контракту, керівники житлово-експлуатаційних організацій повинні виконати два десятки жорстких умов, серед яких — регулярне вивезення сміття з території ЖЕО, вчасна оплата праці підлеглих працівників, стовідсотковий збір квартплати за поточний місяць тощо. Впорався з виконанням обов'язків — отримуй свою тисячу «з гаком», не впорався — заяву не стіл.
«Ситуація, що з року в рік ускладнюється в цій галузі, змушує нас вдаватися до радикальних дій, — сказав у розмові з кореспондентом «УМ» начальник житлово-комунального управління міськвиконкому Володимир Кишенюк. — Нова стратегія принципово різниться від колишньої: не можна людині платити по мінімуму, а вимагати від неї по максимуму. Тепер вимоги будуть урівноважені високою зарплатнею. Усі нині діючі начальники ЖЕО сприйняли новацію з розумінням: вони є найманими працівниками і повинні або забезпечити виконання покладених на них обов'язків, або поступитися місцем енергійнішим людям».
За спинами керівників житлово-експлуатаційних організацій міська влада помітила й людей з мітлами та розвідними ключами. Зарплатню двірників та слюсарів-сантехніків, за словами пана Кишенюка, найближчим часом планують також підняти до рівня 350—400 гривень, аби заповнити півтисячі вакансій цих дуже дефіцитних для івано-франківських ЖЕО професій.