Приблизно двісті львів'ян травмувалися через ожеледицю з початку цього тижня. Один чоловік навіть помер унаслідок невдалого падіння. Такі невтішні результати погодніх катаклізмів, які у Львові розпочалися в ніч з 22 на 23 лютого, опустилися, та й досі погода не здається. І хоча міська влада не збирається вводити якогось надзвичайного стану у Львові, але закликає усіх — і пішоходів, і водіїв — бути уважними на вулиці. А обласне Управління з питань надзвичайних ситуацій навіть оприлюднило спеціальну відозву до львів'ян, в якій рекомендують утриматися людям старшого віку, вагітним жінкам від прогулянок та не виходити по можливості надвір. Радять працівники служби з надзвичайних ситуацій взувати відповідне взуття і пристосовувати його до ожеледиці, використовуючи лейкопластирі та клей «Момент» з піском. Ще одна сенсаційна заява прозвучала з уст начальника міської Державтоінспекції Сергія Клочка, який збирається зробити подання на міську владу у прокуратуру за незадовільний стан доріг.
Як запевнила власкора «УМ» начальник відділу благоустрою міськради Розалії Горгут, у ніч на 23 лютого на магістральних вулицях міста працювало 24 піскорозкидачі та 11 підмітальних машин, які використали 144 кубічних метрів піскосуміші для посипання доріг. На внутріквартальні доріжки у комунальників просто не вистачило спеціального транспорту. А от роботу житлово-комунальних служб Розалія Горгут оцінила негативно. Вона погодилася з тим, що двірники не впоралися з погодніми умовами і не посипали вчасно тротуари, на яких ковзалися люди і зазнавали внаслідок падінь травм. Що ж до заяви головного даішника міста, то Розалія Горгут вважає її не зовсім аргументованою. Адже ситуацію в місті на дорогах комунальні служби втримали на рівні, затримок у русі громадського транспорту не було, а дрібні аварії на дорогах трапляються і влітку, і причини тут можуть бути різні. Тому спирати все на ожеледицю, на її думку, не слід.
Проте синоптики не обіцяють покращення погодніх умов. Вночі близько нуля, а нічний морозець робитиме свою «чорну» справу, утворюючи нові проблеми для пішоходів та водіїв. Тож кінець лютого і початок весни для львів'ян буде слизьким і небезпечним для здоров'я.