Університети не винні

Університети не винні

Дарма деякі нехороші люди образилися на Національний університет ім. Т. Г. Шевченка (який, щоправда, дотепні студенти з огляду на бурхливу діяльність свого ректора вже кілька років як перейменували в «ім.В. В. Скопенка») за те, що цей навчальний заклад нібито порадив Конституційному суду порахувати третій президентський термін Леоніда Кучми за другий. Як стверджує сам пан Скопенко, «ані університет в цілому, ані його юридичний факультет не робив офіційного висновку щодо права Леоніда Кучми балотуватися кандидатом у Президенти України».

«Хулiганська» справа

«Хулiганська» справа

«УМ» уже повідомляла, що минулого тижня до Верховної Ради надійшло подання, в якому Генпрокуратура просить народних депутатів дати згоду на притягнення до карної відповідальності БЮТівців Олександра Турчинова та Степана Хмари. Як повідомив журналістам на вчорашній прес-конференції один із «правопорушників», пан Турчинов, «хуліганам» у сукупності «світить» вісім років буцегарні. Це, звісно, якщо «апарат насильства» (є такий юридичний термін) нашої держави «віддячить» нардепам за скоєне максимальним покаранням за трьома статтями Кримінального кодексу: «Захоплення державних або громадських будівель», «Погроза працівникам правоохоронних органів», «Перевищення влади або службових повноважень з використанням зброї й образа співробітників правоохоронних органів». «От такі собі хулігани: один сивий, другий лисий», — зіронізував соратник Юлії Тимошенко.

Центрвиборчком у дії

Центрвиборчком у дії

Позавчора ввечері оновлений склад ЦВК врешті визначився зі своїм керівництвом. За пропозицією голови Центрвиборчкому Сергія Ківалова, заступником ЦВК було обрано Ярослава Давидовича, а секретарем — Валентину Завалевську. У принципі, як стверджують компетентні люди, таке рішення членів ЦВК є доволі прогнозованим, бо присутність Давидовича на посаді «зама» необхідна і для Ківалова, і для організації виборів: пан Ярослав — єдиний із членів ЦВК минулого складу та її колишній секретар.

Усіх порахують...

Усіх порахують...

Для проведення чесних і прозорих парламентських виборів-2006 Центральна виборча комісія України ініціюватиме створення Єдиного реєстру виборців. Таку форму обліку виборців запроваджують у країнах розвинутої демократії, вона дає змогу кожному з виборців, що називає присвоєний йому кодовий номер, проголосувати на будь-якій комп'ютеризованій виборчій дільниці. За словами новообраного голови Центрвиборчкому Сергія Ківалова, «пропонований реєстр може бути запроваджений за аналогом системи ідентифікаційних кодів Державної податкової служби України».

Знову за старе

Знову за старе

Мало того, що Леонід Кучма своїм указом звільнив з посади обраного згідно з Конституцією мера Мукачевого, «нашоукраїнця» Василя Петьовку, так йому не дають спокою й надалі. Оскільки пан Василь виявився людиною впертою, що владі явно не до вподоби, і знову балотується на посаду міського голови, опоненти «наших» вирішили взятися за нього з іншого боку — створивши проблеми з реєстрацією в кандидати. Як повідомляє прес-служба «Нашої України», місцева влада другий місяць поспіль не віддає Петьовці трудову книжку. Після численних звернень до Мукачівського міськвиконкому пан Василь був змушений подати заяву до тамтешньої міської прокуратури. Після цього в.о. міського голови Мирослав Опачко доручив своєму заступнику Віктору Отовчицю провести службове розслідування з приводу зникнення трудової книжки.

Громадянська мужність і ремонт квартири

Громадянська мужність і ремонт квартири

Секретар РНБО України Володимир Радченко переконує, що демарш скандально відомого генерала Кравченка має побутовий характер — мовляв, «викривальник режиму» хотів ще попрацювати в Німеччині, аби заробити на ремонт квартири. Має побутові претензії до Валерія Кравченка і МЗС України, адже колишній радник українського посольства у ФРН не здав службове майно: мобільний телефон та автомобіль.

Всі статті рубрики