Переговори щодо кавказького конфлікту зірвано
Ні в середу, ні в четвер не було жодного успіху на міжнародних консультаціях у Женеві, присвячених спробі вирішення конфлікту на Кавказі: Росія та Грузія звинуватили одна одну в зриві переговорів. Каменем спотикання стало питання про участь у переговорах представників Абхазії та Південної Осетії. Представники Тбілісі навідріз відмовилися вести перемовини за присутності «диппосланців» цих сепаратистських республік. Відтак делегація РФ залишила залу переговорів. За півгодини до початку другого засідання несподівано відмовилася від участі в ньому Грузія. Тбілісі вимагає повернути Абхазію та Південну Осетію і вивести звідти російські війська.
НАТО бомбить Талібан
Авіація НАТО завдала бомбових ударів по позиціях Талібану в Афганістані, у провінції Гільменд, що поблизу з кордоном із Пакистаном. 70 бойовиків загинули, підрахувала «Ассошіейтед прес», більшість із них — не афганці, а іноземні найманці–ісламісти. Саме в цій провінції виробляється більша частина афганського опіуму, сировини для виробництва героїну.
Допити військовополонених дозволені Білим домом
Адміністрація Джорджа Буша письмово підтвердила, що дозволила ЦРУ використовувати кілька видів тортур для допитів полонених, яких підозрюють у зв’язках з «Аль–Каїдою», написала газета «Вашингтон пост». У циркулярі, надісланому Білим домом до ЦРУ в 2003—2004 роках, це називається евфемістично — «нестандартні методи допитів». Зокрема, дозволеною є методика притоплювання — до напівсмерті забиту людину занурюють у воду, і вода потрапляє у дихальні шляхи. Тортура триває 14 секунд, відтак людина погоджується дати будь–які свідчення. Ще в лютому директор ЦРУ Майкл Хайден розповів комітету Сенату США з розвідки про те, що його відомство у такий спосіб допитувало ісламістів, підозрюваних в організації терактів 11 вересня.