Президент США Джордж Буш представив новий план стабілізації фінансової системи країни. Білий дім планує викупити великі частки акцій у провідних банках. Вартість цієї програми оцінюється в 250 млрд. доларів. «Цей пакет заходів Америка здійснює в рамках плану «великої сімки» для зміцнення банків нашої країни. Частину коштів антикризового пакету (загальна «ємність» якого 700 млрд. доларів — Ред.) уряд витратить на придбання пакетів акцій приватних банків», — пояснив Буш. Америка фактично бере на озброєння європейську схему: держава частково націоналізує провідні банки, запроваджує гарантії з міжбанківських позик, а банки отримують можливість відновити кредитування економіки, зазначає «Євроньюс». Таким шляхом пішли спочатку Велика Британія, а потім інші країни ЄС.
На участь у програмі оздоровлення погодилися дев’ять провідних фінансових інституцій США, включно з «Бенк оф Амеріка», «Сіті Груп», «Голдман Сакс», «Веллс Фарго» та «Морган Стенлі». Це безпрецедентне для американської економічної моделі втручання держави в економіку, тому влада наголошує, що надзвичайні заходи мають тимчасовий характер. Перед загрозою колапсу світової фінансової системи Джордж Буш зустрінеться в найближчу суботу з президентом Франції Ніколя Саркозі та главою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу в резиденції «Кемп Девід», що у штаті Меріленд, для обговорення спільних заходів порятунку. Буш учора вже провів телефонні консультації також із прем’єрміністром Великої Британії Гордоном Брауном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомила речник Білого дому Дана Періно.
Джордж Буш підходить до кінця свого другого президентського терміну з невтішними результатами. Позавчора було повідомлено, що дефіцит федерального бюджету США за останній рік збільшився майже втричі і сягнув рекордної суми в 455 млрд. доларів. Рік тому він становив 161,5 млрд. доларів. Тепер дефіцит бюджету становить 3,2 відсотка від ВВП США.