Університет імені Івана Франка з 15 по 17 жовтня відзначає поважний ювілей. Виповнюється 400 років з дня заснування однієї з найстаріших бібліотек України — Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка, заснованої ще в 1608 році при Львівському єзуїтському колегіумі.
Справжня гордість бібліотеки — унікальні колекції відомих бібліофілів. Найвагомішими придбаннями у 20—40–х роках стали передана за заповітом приватна книгозбірня князів Чарторийських із містечка Онфлер (25 тисяч томів з історії народів Заходу, Сходу, історії релігії, географії) та особиста бібліотека князя Йозефа Саби Козєбродського (хронологічні рамки зібрання — ХІІ—ХVII ст.ст.). Загалом у фондах унікальної бібліотеки — 1582 рукописи ХІІ—ХХ століть, 49 інкунабул, 963 палеотипи, 1740 графічних, образотворчих та 1506 картографічних видань, численні слов’янські та західноєвропейські стародруки. Варто відзначити і зібрання різних офіційних матеріалів Австро–Угорщини, збірку законів Галичини з 1772 року та повне зібрання протоколів і стенограм засідань Австрійського парламенту і крайових сеймів Польщі та Австрії. Сьогодні ж багатий бібліотечний фонд налічує близько трьох мільйонів одиниць книг на більш ніж 140 мовах та діалектах світу. Окрім того, щорічно фонд збагачується на 35—40 тисяч примірників.
«До ювілею у Львові відбудеться презентація Відкритого гуманітарного електронного архіву «АНТРОПОС» Наукової бібліотеки та Центру гуманітарних досліджень ЛНУ ім. Івана Франка, пройде міжнародна наукова конференція, — повідомили «УМ» у прес–службі Львівської міськради. — Також у рамках святкування вийдуть друком нові видання, збірники та першодруки». «Це один із найперших архівів України, що підтримує Міжнародний протокол обміну метаданими. Зараз в архіві роботи 999 авторів як з України, так і всього світу. Кожен з учасників архіву може створювати, наповнювати та редагувати власні розділи та збірки», — додає директор Центру гуманітарних досліджень Олена Галета.