Минулого тижня «УМ» писала про ситуацію довкола київських кінотеатрів. Найстарший столичний «Жовтень» (функціонує з 1931 року) теж потрапив у групу ризику — заклад можуть ліквідувати. При цьому в кінотеатрі діють два кінозали — «Гегемон» (на 400 місць) та «Кіноман» (на 175), де демонструють, зокрема, сучасне європейське арт–хаузне кіно (і не тільки). «Жовтень» входить до мережі кінотеатрів «Європа сінема», що є почесним і заслуженим визнанням, підкреслила вчора на брифінгу його директор Людмила Горделадзе. Підприємство не є збитковим — за дев’ять місяців цього року «Жовтень» сплатив у державну скарбницю понад мільйон гривень податку. Що ж до права власності, то кінотеатр абсолютно помилково зарахували до комунальних — його передали в оренду трудовому колективу до 2020 року.
Попри це, говорить Горделадзе, Головне управління комунальної власності при КМДА закликає мерію дати добро на продаж «Жовтня», мотивуючи це буцімто «неефективною роботою» кінотеатру та «відсутністю перспектив для її покращення». Між тим заклад не скаржиться на відсутність уваги з боку глядачів — з початку року його відвідало 150 тисяч людей. А співпраця з «Європа сінема» вже обернулась для кіношників приємним грошовим сюрпризом — від європейських колег їм надійшов перший транш у розмірі десять тисяч євро. Тож у «Жовтня» все є — і робота, і перспективи, переконує Горделадзе.
Цікаво, що ситуація з «Жовтнем» — той випадок, коли протилежна сторона конфлікту (міська влада) не тільки не спростовує слова директора кінотеатру, а й навпаки — підтверджує їх. Про «Жовтень» заступник голови КМДА Віталій Журавський говорить так: «Це сучасний заклад культури, котрий задовольняє потреби столичних любителів кіно, бере участь у міжнародних кінофестивалях. Керівництво та колектив кінотеатру ставиться до своєї роботи відповідально і з любов’ю до глядача». І все ж столичне чиновництво вперто шукає інвесторів для реконструкції та оновлення кінотеатру. А якщо не знайде, тоді, очевидно, «Жовтень» закриють, не питаючи думки його теперішніх орендарів.