У неділю та в понеділок у Парижі відбувся саміт лідерів 15 країн зони євро, на який також було запрошено прем’єр-міністра Великої Британії Гордона Брауна, попри те, що Британія до цієї зони не належить. Головна тема обговорень — шляхи виходу зі світової фінансової кризи. «Країни-члени єврозони зобов’язуються гарантувати на обмежений час міжбанківські позики з метою забезпечення банкам фінансової безперебійності», — повідомив про головну з досягнутих домовленостей президент Франції Ніколя Саркозі. Він пояснив, що тимчасові гарантії, які діятимуть до кінця 2009 року, мусять заохотити фінансові інституції почати знову позичати навзаєм гроші.
Учора Німеччина, Франція, Італія та інші країни єврозони розкрили подробиці національних планів порятунку від кризи, які, втім, можна реалізувати лише за умови взаємної координації. Зокрема, члени єврозони зобов’язуються до кінця 2009 року захищати банки від банкрутства всіма можливими засобами, в тому числі і шляхом їхньої рекапіталізації. Єврокомісія пообіцяла звернутися до Сполучених Штатів із пропозицією скликати саміт ЄС—США на найвищому рівні — для «створення міжнародної фінансової системи на нових засадах».
Наразі спільний план дій схвалили лише країни, що мають спільну валюту — євро, але президент Франції висловив сподівання, що на саміті ЄС, який розпочинається завтра у Брюсселі, цей план «підтримає вся Європа». «Я дуже прагну, щоб Європа промовляла одним голосом», — наголосив Саркозі. Глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу підтримав важливість спільних дій: «Перед обличчям безпрецедентної фінансової кризи нам потрібна безпрецедентна координація зусиль для її подолання».