Розробник цього «прикольного» наукового проекту, як повідомили кореспонденту «УМ» у Національному центрі управління і випробування космічних засобів НКАУ, — англійська компанія A Message From Earth. Її президент пан Маджетт спеціально приїхав до Євпаторії, аби особисто спостерігати за «листуванням». Воно тривало аж п’ять годин — стільки часу знадобилось українським фахівцям для відправки у міжпланетний простір за допомогою свого штатного радіотелескопа РТ70 (його діаметр — 70 метрів. — Авт.) потужного радіосигналу, у який закодовано саме послання.
Месидж у вигляді тексту і малюнків підготували школярі й студенти «туманного Альбіону», а також, причому вперше, їхні ровесники — кращі учні середніх шкіл Сакського району Криму. Адресат дітям відомий — планета Гліс 518 із сузір’я Терезів, розташована від нас на відстані 20,5 світлових років. Європейські астрономи вже назвали цю маленьку екзопланету (небесне тіло, що крутиться навколо своєї зірки за межами Сонячної системи) «двійником Землі», позаяк вона на неї дуже схожа і може мати воду на поверхні, а відтак — й усі умови для зародження життя. Тому Гліс 518, припускають науковці, зокрема Хав’єр Делфос з університету Гренобля, може стати ціллю космічних експедицій із пошуку позаземних цивілізацій.
Прикметно, що у практиці Євпаторійського центру це вже одинадцята за останні вісім років спроба «достукатись» до інопланетян. Щоправда, за цей час його «тарілки» так і не піймали жодного, бодай слабенького, «привіту» у відповідь. Але ж у великій науці результат, як відомо, чекають століттями.