Творити мир зі зброєю у руках — справа дуже складна, але вони робили її з гідністю. Вчора в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак зі 100 українськими миротворцями на борту. Вони перебували у Косові у складі багатонаціонального батальйону «УкрПолбат» із миротворчою місією KFOR. З Києва миротворці поїдуть до Білої Церкви, де базується їхній підрозділ, а далі вирушать хто куди, по своїх домівках.
Вітаючи миротворців, перший заступник міністра оборони Володимир Іващенко зазначив, що Україна дотримується зобов’язань перед світовою спільнотою та піднімає свій авторитет, а солдати отримують неоціненний досвід ведення бойових дій. Спілкуючись із пресою, заступник міністра сказав, що саме бійці, які пройшли муштру на миротворчих завданнях, стануть кістяком нової армії після її реформації.
Дивно, але миротворці, які повернулися додому, не отримують статус учасника бойових дій, а значить і відповідних пільг. Попри це, а також попри те, що зарплатня миротворців складає лише 800—1500 євро, що набагато менше, ніж у військових інших країн, черга для того, щоб потрапити у Косово, серед військовослужбовців величезна — на одне місце претендують тричотири солдати.
В п’ятницю вранці до Косова вилетіла зміна українським миротворцям. Така ротація проходить кожні півроку. Цього разу до Косова полетіло 185 чоловік. Минула ротація складала 179.
«УкрПолБат» входить до багатонаціональної групи «Схід», якою командує американський генерал Ларрі Кей. Проводжаючи солдатів з Косова, він подякував їм за велику кількість патрулювань, участь у місіях з надання медичної допомоги та безкінечні години в чекпойнтах. «Своєю гідною службою справі миру українські воїни продемонстрували професійні якості й зробили суттєвий внесок у підтримку стабільності й безпеки на косовській землі», — сказав Ларрі Кей.