Туреччина бомбардує Ірак
Починаючи з 3 жовтня, коли 17 турецьких військовослужбовців загинули внаслідок атаки курдських бойовиків на прикордонному посту в провінції Хакярі, турецька армія провела вже п’ять великих антитерористичних операцій проти баз бойовиків Курдської робітничої партії на території Північного Іраку. Зокрема, позавчора авіація завдала масованих ударів по 20 цілях у районі гірських хребтів Ікі–Яка та Бузул. За останньою інформацією, Туреччина також підтягує до кордону з Іраком додаткові військові підрозділи включно з гірськими командос. Парламент Туреччини вчора проголосував за розширення повноважень уряду стосовно військових операцій проти курдських бойовиків на півночі Іраку. Цей мандат буде діяти впродовж року.
Нью–Севастополь на Середземному морі?
Британська газета «Гардіан» надрукувала статтю про реконструкцію порту в сирійському місті Тартус, що має стати базою російського флоту на Середземному морі. Росія та Сирія не приховують активізацію свого військового співробітництва. «Гардіан» пов’язує це, зокрема, і з тим, що після конфлікту навколо Південної Осетії Україна пригрозила, ніби може перекрити російському флоту доступ до орендованої військово–морської бази в Севастополі. Ізраїль та США підтримали в цьому конфлікті Грузію, тому Сирія вирішила використати невдоволення Росії для зміцнення двосторонніх відносин. Саме в порт Тартуса приходили судна з вантажами озброєнь, які СРСР продавав Сирії. Після приходу до влади президента Башира Асада Москва списала три чверті сирійського боргу (майже 14 млрд. доларів) — головним чином за поставки зброї.
Уряд Афганістану мириться з Талібаном
Уже чотири дні тривають переговори між урядом Афганістану та відстороненого сім років тому від влади рухом Талібан, повідомив учора телеканал Сі–Ен–Ен. Посередником виступають дипломати Саудівської Аравії. Підготовка до цих переговорів тривала два роки. Лідер Талібану мула Мохамед Омар не бере особисто участі в переговорах, але через своїх представників поінформував афганський уряд, що його рух повністю розірвав стосунки з «Аль–Каїдою». Про причини сварки між терористами не повідомляють. Теперішні переговори, які проводяться в місті Мекка в Саудівській Аравії, є історичним кроком, який може привести до закінчення внутрішнього конфлікту в Афганістані.
Авіакатастрофа в Непалі
У катастрофі малого літака, який розбився вчора в районі гори Еверест, загинуло 18 осіб, повідомляють непальські ЗМІ. Серед загиблих четверо непальців та 14 європейських туристів: 12 німців і двоє швейцарців. Єдиною особою, яка пережила катастрофу, виявився пілот. Його в тяжкому стані доправлено до шпиталю. Літак, який належить непальській авіакомпанії Yeti Airlines, стартував у столиці країни Катманду і розбився при спробі посадки в аеропорту міста Лукла на сході Непалу о восьмій годині ранку. Від удару об землю машина загорілася, й гасіння пожежі тривало понад дві години.
Аеропортом Лукли користуються більшість альпіністів, які йдуть на штурм Евересту. Це «важкий» аеропорт, оскільки його єдина смуга шириною 20 метрів облаштована на схилі гори на висоті 2860 метрів над рівнем моря. Польоти здійснюються лише в денний час і за сприятливої погоди.