Жалоба в Киргизії
Вівторок був оголошений у Киргизії днем жалоби за жертвами землетрусу, який стався минулої неділі й забрав у Ошській області республіки життя 72 осіб. Такі останні офіційні дані подала вчора заступниця міністра охорони здоров’я Киргизії Мадаміна Каратаєва. Вона уточнила, що серед загиблих — 13 дітей дошкільного віку та 11 школярів. У епіцентрі стихії виявилося село Нура з приблизно однією тисячею мешканців. Воно розташоване у важкодоступному гірському районі, за 180 кілометрів від райцентру, тому рятувальні роботи ускладнювалися. Зі ста поранених шестеро перебувають у важкому стані.
Аварійна посадка аеробуса
Учора аеробус А320 австралійських авіаліній «Кантас» із 303 пасажирами на борту та 10 членами екіпажу здійснив аварійну посадку в аеропорту міста Ексмаут у західній частині Австралії. Приблизно 40 пасажирів, які перебували в хвостовій частині літака, отримали поранення, коли аеробус потрапив у зону надзвичайно сильної турбулентності й почав стрімко втрачати висоту.
Два роки без Політковської
Учора виповнилося два роки з дня вбивства у центрі Москви відомої російської опозиційної журналістки, оглядача «Нової газєти» Анни Політковської. Наприкінці минулого тижня російська Генпрокуратура надіслала до суду кримінальну справу, в рамках якої звинувачення у співучасті в убивстві журналістки висунуто братам Джабраїлу та Ібрагіму Махмудовим, оперуповноваженому московського Управління боротьби з організованою злочинністю Сергію Хаджикурбанову та підполковникові ФСБ Павлу Рягузову. Це лише ймовірні виконавці вбивства, а замовники так і не знайдені.
Учора правозахисна організація «Міжнародна амністія» звернулася до російської влади з закликом «чітко продемонструвати, що атаки на правозахисників і журналістів не залишаться безкарними». «Новая газєта» вимагає від влади зробити суд над убивцями відкритим. Учора в британській газеті «Дейлі телеграф» з’явився відкритий лист до російської влади, в якому, зокрема, говориться: «Ми знову закликаємо російський уряд передати в руки правосуддя тих, хто вбив Анну Політковську, а також тих, хто були замовниками її вбивства. Незважаючи на зроблене в червні 2008 року генпрокуратурою Росії оголошення, що розслідування закінчене і кільком підозрюваним висунуті звинувачення, правосуддя до цього часу не було здійснене». Лист підписали 89 відомих у світі політиків, громадських діячів та представників культури, зокрема, Олена Боннер, Збігнєв Бжезінський, Володимир Буковський, Вацлав Гавел, Гарольд Пінтер, Том Стоппард, архиєпископ Десмонд Туту.