Учора виповнилася сьома річниця з дня введення до Афганістану військ міжнародної коаліції на чолі зі США. Метою інтервенції було відсторонити від влади радикальний ісламський рух Талібан, ліквідувати терористичну мережу «Аль–Каїда», яка звила гніздо в цій країні, та заарештувати її лідера Осаму бен Ладена. Талібан удалося усунути від влади, але не знищити. «Аль–Каїду» не знищено, а бен Ладена, якщо він таки живий, так і не спіймано. Досягнення Америки та Джорджа Буша, який зробив війну з тероризмом своїм пріоритетом, більш ніж скромні.
Що думають прості афганці через сім років після повалення Талібану? На їхню думку, окрім доступу до благ цивілізації, як–то: інтернету та стільникового зв’язку, — мешканці країни відчувають більшу небезпеку в повсякденному житті, говорять про роз’єднання регіонів та народностей владно–кримінальними кланами. Афганці зневірилися в Америці та американцях, від бомбардувань яких постійно гинуть мирні мешканці, і прагнуть... повернення до влади Талібану, життя за якого було більш стабільним та безпечним. Цими днями стало відомо, що уряд Афганістану веде переговори з Талібаном за посередництва короля Саудівської Аравії Абдаллаха ІІ, повідомляє «Євроньюс». Уже зрозуміло, що без діалогу та домовленостей із Талібаном стабільності в країні не досягти.
США намагаються переконати світ і себе, що їхні зусилля в Афганістані поступово дають плоди. Напередодні сьомої річниці початку воєнної операції в Афганістані Вашингтон закликав Японію та тих членів НАТО, які відмовляються посилати сюди свої війська, надати фінансову допомогу в розмірі 17 млрд. доларів на підтримку боєздатності афганської армії. Західні союзники Америки все неохочіше погоджуються на донорські вливання, бо виділені раніше мільярди зникли в цій корумпованій країні.
В успіх місії в Афганістані вже мало хто вірить. Навіть командувач британського військового контингенту бригадний генерал Марк Карлтон–Сміт заявив напередодні річниці, що війну в цій країні неможливо виграти і слід починати діалог із Талібаном.