До такого експерименту вдалися Луцький міський центр зайнятості та комунальники. Вони вирішили залучити безробітних, у яких закінчився термін виплат, до громадських робіт. Об’єкти вибрали такі, що постійно потребують робочих рук — міські парки та двори багатоповерхівок. Із двома житлово–комунальними підприємствами міста та дирекцією парку вже погоджено кількість першої партії залучених до громадських робіт осіб.
Зарплатню за таку роботу люди отримуватимуть, зрозуміло, мінімальну. Кошти на це спрямовуватиме центр зайнятості, перераховуючи їх тим установам, на території яких працюватимуть безробітні. Але отримати зароблену «мінімалку» буде не так просто. За результативністю роботи спостерігатимуть аж два контролери: один — з боку центру зайнятості, другий — від ЖКГ. І тільки після складання відповідного акту про виконання робіт людина зможе отримати кревно зароблені п’ять сотень. От такий би жорсткий контроль за використанням державних коштів та повсюдно в державі — не було б ні корупції, ні зловживань!
Утім залишається кілька «але». Чи захочуть луцькі безробітні працювати на таких умовах? ЖКГ і своїм працівникам постійно затримують зарплати, а якщо в міських дворах прибиратимуть громадські прибиральники, що тоді робитимуть двірники ЖКГ? Один замітатиме, а другий імітуватиме зайнятість? До речі, згідно з опитуваннями, майже 80 відсотків безробітних кандидатів на громадські роботи хотіли б працювати у власних дворах, де вони проживають. Із 2 жовтня у них з’явилася можливість зробити власне місто чистішим та охайнішим.