Світова кредитна криза продовжує поглиблюватися. Фондові ринка США поступово пожвавлюються після рішення Сенату та Палати представників Конгресу США про виділення 700 млрд. бюджетних коштів на порятунок іпотечних банків, які вже не в змозі самостійно зіп’ястися на ноги. Натомість хвиля кризи вчора продовжила свою ходу Азією та Європою. Фондові торги в Японії закрилися вчора з найбільшим за останні чотири роки падінням індексу Nikkei — він упав на 4,3 відсотка і становив 10473,09 пункта, повідомляє «Євроньюс». Тенденція загальна: біржові індекси Південної Кореї, Тайваню та Австралії вчора впали більш ніж на три відсотки.
Російські індекси обвалилися до рівня 2005 року на початку вчорашніх торгів. Аналітики серед причин називають як вплив світової фінансової кризи, так і зменшення світових цін на нафту та напругу у зв’язку з ліквідністю російських банків. Центробанк Росії оцінив чистий відтік іноземного капіталу з країни впродовж третього кварталу цього року в 16,7 млрд. доларів. Щоправда, Держдума Росії 3 жовтня прийняла пакет заходів для порятунку фінансових ринків та економіки загалом. Світова фінасова криза обійдеться Росії на кінець року не більш ніж в один відсоток від ВВП, переконані російські експерти.
У Європі криза найбільше зачепила німецький фондовий ринок, де один із найбільших іпотечних банків країни — Hypo Real Estate — бореться за життя після провалу заходів із його порятунку. Позавчора пізно ввечері, тобто за кілька годин до початку торгів на європейських фондових біржах, включно з Франкфуртською, уряд Німеччини та інші фінансові інституції цієї країни оголосили, що цей банк буде врятовано державою — йому виділять 35 млрд. євро, а інші фінансові інституції додадуть ще 15 млрд. євро. Минулого тижня уряд Бельгії викупив більшу частину акцій банку Fortis Belgium, який мав подібні проблеми. Уряди країн Бенілюксу загалом залучили для порятунку банку Fortis приблизно 100 млрд. євро.
Минулої суботи лідери Франції, Німеччини, Італії та Великої Британії і глава Єврокомісії та глава Європейського центрального банку провели в Парижі надзвичайну зустріч, на якій обговорили шляхи виходу з кризи. Вони домовилися допомагати європейським банкам та фінансовим інституціям, які опинилися в скрутній ситуації, але водночас і застосовувати штрафні санкції проти керівників цих банків, повідомив президент Франції Ніколя Саркозі.