У четвер під час протесту проти захоплення Будинку звукозапису в Києві побили трьох журналістів. Усі вони постраждали від дій приватних охоронців: троє співробітників однієї з фірм побили та забрали камеру в головного редактора сайту «Фінансист» Ігоря Луценка. Серйозно поранено й фотокора інформагентства УНІАН Володимира Гонтара. А у фотографа газети «Коммєрсант» Олександра Течинського один із рейдерів жбурнув дошку. Зараз Олександр перебуває у лікарні зі зламаною рукою.
Знайти винних у побитті буде зовсім не важко, позаяк подію знімали ще кілька камер. Однак пасивність правоохоронців під час побиття дає підстави думати, що вони не надто напружуватимуться, шукаючи винних. На думку голови Національної спілки журналістів Ігора Лубченка, подібні випадки траплятимуться доти, доки правоохоронцям не буде видано розпорядження не чіпати журналістів під час різноманітних акцій. Крім того, НСЖУ обіцяє звернутися до прокуратури з вимогою виявити та покарати винних. «Вони обов’язково мають заплатити за завдану шкоду здоров’ю та потрощену техніку журналістів», — сказав Лубченко.
Свою заяву з вимогами відшукати та покарати винних оприлюднила й Київська незалежна медіа–профспілка. З цієї нагоди вчора біля стін УНІАНу відбулася акція під гаслом «Захистимо міліцію від бандитів». Нагадаємо, згідно із законом України, напад на журналіста під час виконання професійних обов’язків прирівнюється до нападу на правоохоронця.