Голові Єврокомісії
панові Романо Проді
Шановний пане голово!
Засоби масової інформації повідомили, що Ви «сприйняли рішення київського суду про закриття антисемітської газети «Сільські вісті» з оптимізмом».
Пане Проді, Ви читали публікації «Сільських вістей», про які йдеться? Де Ви знайшли там антисемітизм? Це — передрук частини твору одного з київських професорів, передрук, здійснений через кілька місяців після виходу книжки у світ.
До книжки не було ніяких претензій, ніхто не вимагав у судовому порядку вилучити її з продажу, з бібліотек, знищити тощо. Ніхто у судовому порядку не позивався з автором. Та й зараз до суду притягнули газету, яка передрукувала частину статті на правах реклами, а не автора, який її написав.
Замовний характер цього судового рішення видно неозброєним оком, бо йдеться про опозиційну україномовну суспільно-політичну газету з найбільшим передплатним тиражем.
Антисемітизму в Україні немає! Статті, що були предметом судового розгляду, опубліковані в листопаді 2002-го і вересні 2003 рр. У суді не наведено жодного факту, коли б, прочитавши ці публікації, хтось із українців затіяв хоча б маленьку сварку з євреями. А судили ж газету — за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Що ж вона розпалила?
Саме політикани, які затіяли цю брудну акцію, і розпалюють міжнаціональний конфлікт. Адже той факт, що єврейська громада закриває в Україні загальнонаціональну україномовну газету з найбільшим передплатним тиражем, може дуже загострити українсько-єврейські стосунки.
Рішення суду щодо «Сільських вістей» викликало тривогу і глибоку занепокоєність журналістів, громадськості України, бо ще раз жорстко продемонструвало заполітизованість частини суддівського корпусу держави.
Це рішення засудили журналістські й інші творчі організації України, в регіонах відбулися багатотисячні мітинги на захист газети — українська громадськість заявляє рішучий протест.
Закликаю Вас, пане голово, вибачитися перед читачами «Сільських вістей», журналістським загалом і народом України, бо Ви з європейської трибуни кинули тінь на нас, наклеївши ярлик антисемітів. До того ж оцінили ухвалу суду, яка не набрала чинності, отже, цим здійснюєте тиск на апеляційний суд, що є протизаконним діянням.
Ігор ЛУБЧЕНКО,
голова Національної спілки журналістів України.