Ідеться про право дітей та їхніх батьків із села Долинного на отримання освіти українською мовою. Власне, останні за сприяння районної громадської організації «Українській дім» і винесли це питання на суд медійників, а також очільників прокуратури, міліції і профільного міністерства автономії. «Смішно навіть і казати, — обурювалась на вчорашній прес–конференції мама одного з першокласників Лілія Алієва. — Уявіть, в Україні потрібно виборювати право навчатися українською мовою!».
Виявляється, пані Лілія заздалегідь, ще навесні, разом із 11 односельцями, діти котрих мали цього року переступити поріг Долинненської ЗОШ, написала заяву на ім’я директора школи Антоніни Щербань про бажання віддати сина неодмінно до українського класу. Проте у День знань пані Щербань поставила їх перед фактом: перший клас буде тільки російський з «впровадженням поглибленого вивчення української мови», хоча на це пристали лише восьмеро батьків дітей. А через два дні педагог спробувала вмовити «україномовних» переписати заяву. Мовляв, у п’ятому класі дітям все одно доведеться переходити на російську, позаяк у школі бракує профільних учительських кадрів. Аргументація директора на декого таки подіяла, проте невдовзі люди знову пристали на статус–кво. Та цього разу Антоніна Щербань просто випровадила незгодних зі свого кабінету.
Прикметно, що Міносвіти автономії визначило Долинненську ЗОШ як єдиний базовий заклад у Бахчисарайському районі з вивчення української мови і на всіх рівнях звітує про здобутки на цій ниві. Проте насправді, не кажучи вже про «проблемний» перший клас, учням українських 5–го, 7–го і 9–го класів більшість предметів викладають усе ж російською.
Долинненці звернулися до правоохоронних інстанцій по допомогу з вимогою притягти порушників їхніх конституційних прав до відповідальності.
До речі, місцевий «Український дім» на чолі з Андрієм Щекуном ініціюватиме всеукраїнську акцію, аби зібрати кошти на відкриття чи побудову в районі окремої школи з державною мовою навчання, позаяк, мовляв, на владу району і автономії у цій ситуації сподіватись годі.