Утрати американського фондового ринку внаслідок обвалу в понеділок біржових індексів, який був викликаний відхиленням Палатою представників конгресу США плану міністра фінансів США Генрі Полсона санації іпотечного ринку, сягають астрономічної суми в 1—1,2 трильйона доларів. Але вже у вівторок американці почали повертати втрачене. Біржові індекси зростали найшвидшими за останні шість років темпами: упродовж вівторка повернули половину втраченого в понеділок. Причин такого різкого перепаду настроїв на фондовому ринку кілька. По–перше, і біржовики, і звичайні вкладники зрозуміли, що теперішня криза має не стільки економічно–фінансові, як політичні корені. По–друге, біржі надзвичайно підбадьорило повідомлення, що в середу увечері (сьогодні за київським часом) Сенат розгляне відхилений Палатою представників план виділення 700 млрд. бюджетних коштів для санації банків із невеликими поправками і, майже безсумнівно, прийме його. По–третє, біржам додали впевненості заяви урядів кількох провідних країн Європи про виділення великих коштів на порятунок власних фінансових систем та запевнення ними вкладників банків, що вони в жодному випадку не втратять своїх заощаджень.
У представленому вчора на розгляд Сенату США плані виходу з фінансової кризи містяться такі зміни, які зроблять його більш прийнятним для законодавців. Наприклад, розмір урядових гарантів збереження банківських вкладів піднято з 100 до 250 тис. доларів. Аналітики вважають, що сенатори схвалять план, оскільки вони не відчувають того тиску виборців, який здійснюється на конгресменів, які обираються безпосередньо народом. Тим більше що в листопаді одночасно з президентськими виборами буде переобиратися також Палата представників у повному складі і лише третина Сенату, зазначає Бі–Бі–Сі. У разі прийняття «плану Полсона» в Сенаті значно зростуть шанси його прийняття в конгресі. Тим більше що обидва кандидати в президенти США — Барак Обама і Джон Маккейн — ще раз підтримали план Полсона–Буша і закликали конгресменів до здорового глузду, тобто схвалення цього плану. Вони обіцяли підтримати його своїми голосами в Сенаті.
Також із плюсом закінчилися у вівторок торги на більшості європейських фондових ринків. Так інвестори оцінили обіцянку уряду Ірландії гарантувати заощадження вкладників на суму 400 млрд. євро. Подібні заявив зробили уряди Італії, Бельгії, Люксембургу, Ісландії та Франції. Європа вдається до всіх запобіжних заходів, щоб американська фінансова криза не перекинулася на неї в повному обсязі, і сподівається відбутися в цій ситуації лише великим переляком. Президент Франції Ніколя Саркозі, країна якого тепер головує в ЄС, закликав лідерів «великої сімки» провести наступного тижня термінову зустріч і обговорити спільні кроки зі стабілізації світової економіки.