НОВИНИ ПЛЮС

30.09.2008

Тайконавти повернулися на Землю

Екіпаж третього китайського космічного корабля «Шеньчжоу–7» вдало закінчив свою місію і позавчора благополучно приземлився в степу автономного району Внутрішня Монголія. Відразу після виходу з капсули тайконавти Чжай Чжиган, Лю Бомін та Цзин Хайпен заявили, що «відчувають глибоке почуття гордості за свою країну». Чжай Чжиган має особливий привід пишатися, оскільки став першим китайцем, який здійснив вихід у відкритий космос.

Мандрівники не з власної волі

Суданська влада повідомила, що військовослужбовці цієї країни вбили шістьох та заарештували двох терористів, які минулого тижня захопили в Єгипті туристичний автобус із 19 особами. Заарештовані повідомили, що тепер викрадені туристи перебувають на території Чаду.

Теракт у Лівані

Щонайменше шестеро осіб загинули та 30 отримали поранення внаслідок учорашнього бомбового замаху на військовий автобус у місті Тріполі на півночі Лівану. Вибухнув начинений вибухівкою автомобіль, який був припаркований на узбіччі дороги. Наразі ніхто не взяв на себе відповідальність за теракт. Нагадаємо, що впродовж кількох останніх місяців у Тріполі загострилася ворожнеча на релігійному ґрунті, в якій загинули більше 20 осіб. Є загроза зірвати зусилля з досягнення національного перемир’я в Лівані, що має за мету закінчити боротьбу між проурядовими сунітськими силами та просирійськими бойовиками.

Не виключено, що вчорашній замах у Лівані якимось чином пов’язаний із терористичним актом у столиці сусідньої Сирії — Дамаску, який стався у суботу. Там також вибухнула начинена вибухівкою машина, забравши життя 17 осіб.

Російське громадянство — воєнному злочинцю

Росія надала громадянство сербу Вельку Кадієвичу, якого звинувачують у здійсненні воєнних злочинів на території Хорватії на початку 90–х­ років, повідомляє сербська газета «Вечерньє новості».

Кадієвич на початку 90–х років обіймав посади міністра оборони Югославії та начальника штабу Югославської народної армії. Саме в цій якості він видавав накази про знищення цивільного населення у хорватських містах Бєловар, Вуковар та Осієк. У Хорватії Кадієвича вважають воєнним злочинцем № 1. З 2001 року відставний генерал переховується в Росії, де 2005 року склав подання про політичний притулок.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>