Минулої п’ятниці відбулися перші теледебати між кандидатами в президенти США від двох провідних партій: Демократичної — Бараком Обамою та Республіканської — Джоном Маккейном. «Дуелянти» впродовж 98 хвилин сперечалися щодо фінансової кризи та міжнародної ситуації у приміщенні університету в місті Оксфорд, штат Міссісіпі. Єдине, в чому зійшлися претенденти на крісло в Білому домі, — це в засудженні агресивної політики Росії. Обама при цьому пообіцяв надавати більшу підтримку новим членам НАТО, передусім Польщі та країнам Прибалтики. Погляди обох кандидатів сходилися в оцінці подій у Грузії та констатації, що Росія проводить агресивну імперіалістичну політику. Обама вважає, що США повинні чітко і зрозуміло сказати Росії, що вона не може вважати супердержавою ХХІ століття і діяти при цьому як диктатура ХХ століття. Він додав, що НАТО повинен негайно прийняти План членства для Грузії та України.
Серед інших міжнародних тем обговорювалися ситуація в Іраку, Афганістані, Пакистані, Ірані, Північній Кореї та на Близькому Сході. Тут уже рецепти вирішення конфліктів розходилися, інколи — значно. Обама намагався бути більш поміркованим, а Маккейн ішов на загострення діалогу. Він навіть заявив, що Обама занадто наївний, щоб стати президентом. Співрозмовники також розійшлися в оцінці виникнення фінансової кризи та шляхів виходу з неї. Варто зазначити, що розбіжності між претендентами не завадили Республіканській та Демократичній партіям нарешті дійти згоди в Конгресі стосовно запропонованого президентом «плану порятунку», який для стабілізації фінансової системи та економіки передбачає виділення 700 млрд. бюджетних коштів на викуп урядом частини акцій банків, що опинилися на межі банкрутства.
Після дебатів кожна з партій заявила про перемогу в них свого кандидата. Незалежні аналітики говорять про бойову нічию з незначною перевагою більш досвідченого Джона Маккейна. І наголошують, що якби республіканець програв ці дебати, то це був би кінець його виборчої кампанії і надій на президентство. Щоправда, в експрес–опитуванні, проведеному телеканалом Сі–Ен–Ен відразу після дебатів, 51 відсоток глядачів віддав перевагу Обамі, а 38 — Маккейну. Але аудиторія цього телеканалу переважно «демократична». Якщо ж узяти консервативний телеканал новин «Фокс Ньюс», то там результати оцінки дебатів були протилежні.