В Україні вперше судили не злодія чи вбивцю, а просто безвідповідальну людину. Черняхівський райсуд Житомирської області визнав винним Віктора Ясинського у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 299 Кримінального кодексу України за фактом жорстокого поводження з тваринами. Жертвами людської байдужості й безвідповідальності стали породисті коні племінного господарства в селі Очеретянка Черняхівського району. На той час у господарстві приватної фірми зареєстрували 42 коней породи «українська скакова». Протягом 2005—2007 років із державного бюджету підприємцям виділили 80 тисяч гривень на племінну роботу. Ці кошти планувалося спрямувати й на годівлю тварин, але коні вмирали від голоду.
Першими на сполох ще минулого літа забили місцеві жителі. Недбалість власника коней пана Ясинського призвела до того, що тварини тривалий час голодували в конюшні без будь–яких кормів та води. Вони перегризали дерев’яні огорожі стайні, втратили більше половини своєї ваги. Для п’яти коней голодна дієта закінчилася смертю. «Було на фермі багато коней, — пригадує в розмові з «УМ» сільська голова Очеретянки Людмила Пилипик. — Віктор Ясинський казав, що не міг догледіти коней через хворобу. Водночас доручив цю справу своїм робітникам і стверджує, що це вони коней замордували». «Я потрапив в аварію і місяць не з’являвся в Очеретянці, — виправдовувався перед журналістами сам пан Ясинський. — Не знав, що там твориться».
Безпрецедентну карну справу за фактом жорстокого поводження з тваринами правоохоронці Житомирщини порушили ще 20 листопада минулого року. Судове слідство тривало три місяці. «За знущання над тваринами із застосуванням жорстоких методів суд виніс горе–господареві вирок, примусивши його сплатити максимальну суму штрафу, передбачену Кримінальним кодексом України», — наголосили у прес–службі прокуратури Житомирської області.
На думку прокурора Черняхівського району Марини Тарасюк, прогалина в законі — питання відповідальності. «Карна стаття розрахована лише на фізичну особу, а «посадових» це не торкається», — додає Марина Олександрівна. Тим часом частина коней знайшла нових господарів. «Десять коней уже купили представники Львова та Києва, — зазначила Марина Тарасюк. — Решта — дуже хворі».