Отруйне «Мейд ін Чайна»

27.09.2008

Низка країн Європи й Азії запровадили заборону на поставку молочної продукції з Китаю, а також китайських цукерок, шоколаду та інших продуктів, у яких міститься молоко. Єврокомісія позавчора вирішила обмежити ввезення з Китаю харчових продуктів для дорослих, що містять сухе молоко, та пішла на повну заборону імпорту таких виробів для дітей. Рішення Єврокомісії стало відповіддю на гучний скандал у зв’язку з потраплянням токсичної речовини — меламіну у продукти дитячого харчування в Китаї, внаслідок чого 54 тисячі дітей отруїлися, а четверо померли від ниркової недостатності. Речник Єврокомісії Ніна Пападулакі повідомила, що відповідні органи ЄС перевірятимуть усі харчові продукти китайського виробництва для дорослих, в яких міститься більш ніж 50 відсотків сухого молока.

Після розслідування на загальнодержавному рівні китайські інспектори харчових продуктів поклали вину за трагічні події на двох найбільших виробників молокопродуктів: Mengniu Dairy та Inner Mongolia Yili Industrial Group Co Ltd. Встановлено, що майже 10 відсотків продукції цих компаній містить заборонений меламін.

У Євросоюзі заборона на ввезення китайських молочних продуктів діє з 2002 року, але вона не поширюється на продукти харчування з вмістом сухого молока, зокрема кекси та шоколад.

Франція запровадила заборону на ввезення та продаж китайських бісквітів і цукерок. Британська торговельна мережа «Теско», супермаркети якої є в більшості країн Європи, повідомила про вилучення з продажу китайських цукерок White Rabbit («Білий кролик»), а новозеландська агенція з контролю харчових продуктів попередила, що «Білі кролики» містять небезпечні для здоров’я концентрації меламіну і закликала споживачів не купувати їх.

Канада й Тайвань заборонили продаж китайської розчинної кави марки Mr. Brown. Учора компанія–виробник цих цукерок Guanshengyuan підтвердила таку небезпечність й оголосила про припинення їх експорту та продажу на внутрішньому ринку.

Індонезія з середи заборонила продаж 28 найменувань продуктів китайського виробництва, зокрема й популярних батончиків «Снікерс».

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>