Уряд США нарешті запропонував план виходу з глибокої фінансової кризи — Центробанк мусить викупити борги інших банків загалом на 700 млрд. доларів. Президент Джордж Буш закликав Конгрес якнайшвидше ухвалити закон, яким цей план буде запроваджено у дію. «Без миттєвої реакції конгресу багато банків можуть збанкрутувати, чим заведуть країну в довгий і болісний період рецесії. Ми не можемо дозволити, щоб таке сталося», — заявив Буш у телезверненні до народу.
Урядовий план надалі є предметом гарячих суперечок у Конгресі, багато членів якого вважають, що він рятує банкірів з Уолл–стріт, але не звичайних американців. Багато конгресменів та сенаторів вимагають внесення в план гарантій допомоги для звичайних громадян, які внаслідок кризи втрачають будинки та заощадження. Деякі вимагають обмеження так званих «золотих парашутів», тобто багатомільйонних компенсаційних виплат для голів збанкрутілих банків. Викуп боргів дасть можливість банкам отримати кошти для наступних позик. Банки ж на цей час бояться видавати кредити.
Легендарний інвестор Уоррен Баффет, друга за розмірами статків людина в США, повідомив, що в рамках особистої боротьби з кризою внесе щонайменше п’ять мільярдів доларів у колишній інвестиційний банк «Голдман Сакс». Аналітики розцінили такий крок як упевненість Баффета, що американська фінансова система не завалиться. Одночасно американські ЗМІ повідомляють, що ФБР розпочало розслідування чотирьох великих американських фінансових інституцій, які спричинили глобальну фінансову кризу.
ДО РЕЧІ
Кандидат у президенти від республіканців Джон Маккейн перервав свою виборчу кампанію та повернувся до Вашингтона — як він заявив, для пошуку шляхів виходу з кризи. Він також закликав відкласти заплановані на сьогодні теледебати з кандидатом від демократів Бараком Обамою. Але Обама не побажав відмовлятися від дебатів. Комісія в справах президентських дебатів (є й така!) вирішила цю суперечку — зобов’язала кандидата–республіканця прийти на цю теледуель.