Серед чернівецьких дошкільнят розгулялась дизентерія, сальмонельоз та гастроентероколіти. Як повідомила прес–служба Чернівецької ОДА, з учорашнього дня постановою головного санітарного лікаря області на карантин закрито ще один дитячий садочок — №3. Тут на гастроентероколіти захворіло п’ятеро дітей. З них у двох виявлено дизентерійну паличку Зонне. «Закрили ті садочки, де зафіксовано більше п’яти випадків захворювань на гостру кишкову інфекцію, — коментує «УМ» ситуацію заступник головного лікаря з епідеміологічних питань Чернівецької СЕС Наталія Гобко. — У решти дитсадків зафіксовано по одному–два випадки захворювання».
Тим часом до наступного тижня триватиме карантин у дитсадках №44 та №23. Як уже повідомляла «УМ», 16 вересня епідеміологи призупинили роботу дитсадка №44, де захворіло 11 дітей. А вже через два дні через захворювання п’яти дітей на гастроентероколіт призупинено роботу дитячого садка №23. Станом на 22 вересня епідеміологи виявили 44 хворі дитини. З них 21 дитина захворіла на дизентерію, одна — на сальмонельоз, у решти — гастроентероколіти. До вчора епідемія охопила 19 дошкільних установ Чернівців, а понад 260 дітей та персонал, які перебували у контакті з хворими, проходять бактеріологічне обстеження. «Наразі троє дітей, які були госпіталізовані з діагнозом «гостра кишкова інфекція», виписані», — звітує Наталя Гобко.
Чернівецька СЕС прийшла до невтішних попередніх висновків: кишкову паличку було виявлено в молочних сосисках виробництва ТОВ «Струминка», які постачають в усі дитячі установи(!) міста, а також у персиковому йогурті з Чернівецького молокозаводу. «Ми зараз перевіряємо всіх постачальників, — каже пані Галина. — Але, за попередніми результатами бактеріологічних досліджень, саме у цій продукції виявлено інфекцію». Сьогодні, за рішенням міської протиепідемічної комісії, усю продукцію цих виробників у дитячих садочках терміново вилучено та знищено.
До раціону дошкільнят відтепер включатимуть лише продукти, які проходять посилену термічну обробку. Та, попри те, що садочки продовжують закривати, міська протиепідемічна комісія констатує: епідемії в місті немає. «Збільшення кількості захворювань кишкової групи у місті є характерним для умов зони надзвичайної екологічної ситуації, яку оголошено у Чернівцях після стихійного лиха», — йдеться у повідомленні прес–служби Чернівецької ОДА.