Як стало відомо, двоє учнів п’ятого класу в школі села Рашків Хотинського району Чернівецької області знепритомніли, а в шістьох різко погіршилося самопочуття після введення туберкуліну, тобто проби Манту. Її 16 дітям зробили ще 9 вересня. Того ж дня восьмеро з них поскаржилися на загальну слабкість, у них було виявлено незначне підвищення температури. А двоє п’ятикласників просто знепритомніли. За наполяганням батьків, обох дівчаток госпіталізували в Хотинську центральну районну лікарню, наступного дня дітей перевели в обласну дитячу клінічну лікарню.
Сьогодні кілька депутатів ініціюють створення тимчасової комісії при Чернівецькій обласній раді для з’ясування причин виникнення ускладнень у дітей. Та медики заспокоюють: це лише «поодинокі випадки реакції на введення туберкуліну». Зокрема, начальник Головного управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА Ігор Шкробанець повідомив, що вже 12 вересня двох госпіталізованих дітей виписали додому практично здоровими. Головний обласний лікар також повідомив, що планова туберкулінодіагностика сьогодні проводиться і в інших школах Хотинського району. Там побічних реакцій не зареєстровано. «Фахівцями Головного управління охорони здоров’я та обласної санітарно–епідеміологічної станції проведено розслідування зазначеного випадку реакції. Порушень у правилах та техніці проведення туберкулінодіагностики дітям не виявлено, — йдеться в повідомленні прес–служби управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА. — Триває подальше спостереження за станом дітей».
За роз’ясненням ситуації «УМ» звернулась до головного лікаря Хотинської центральної районної лікарні, куди були госпіталізовані діти. «Переживати немає чого, це ж не вакцинація, — пояснює «УМ» головний лікар Надія Руснак. — Дітям вводився туберкулін харківського виробництва з метою перевірки, чи є в них імунітет на туберкульоз, перевірялась реактивність організму. І перед кожним таким введеням ми обов’язково обстежуємо здоров’я дітей. Двоє дівчаток, які до нас в лікарню потрапили після проби Манту, справді себе погано почували. Причина — гостра респіраторна інфекція». Як розповіла Надія Григорівна, до проведення проби Манту діти були здорові. «Це був так званий інкубаційний період розвитку респіраторної інфекції, яка тепер проявила себе, — каже лікар. — Аби перестрахуватись, ми госпіталізували дівчаток». У зв’язку з випадком спеціальна комісія перевірила стан здоров’я усіх школярів рашківської школи. Тих, у кого виявили навіть найменшу нежить, до проби Манту наразі не допустять. «Будемо чекати, поки всі будуть здорові, — каже пані Надія. — Комісія продовжила термін проведення проби Манту до грудня».
А ТИМ ЧАСОМ...
Комплексна судово–медична експертиза з залученням 12 провідних спеціалістів Академії медичних наук України встановила безпосередній зв’язок між смертю школяра з Краматорська Антона Тищенка і проведеною йому вакцинацією проти кору та багряниці. Про це заявив Генпрокурор Олександр Медведько. Фахівці дійшли висновку, що під час вакцинації було допущено близько шести серйозних порушень. «Починаючи з того, що цю додаткову вакцинацію робили навесні, коли організми дітей ослаблені, і закінчуючи тим, що того ж Антона Тищенка після щеплення направили ще і на флюорографію. А для цього хлопцю довелося йти пішки від школи до поліклініки близько п’яти кілометрів», — пояснив Генпрокурор.