Київські будинки перевірять на «стійкість»
Для попередження обвалів і аварій мер Києва Олександр Омельченко доручив спеціальній комісії до квітня перевірити технічний стан усіх столичних будинків, повідомили «УМ» у прес-службі Київміськадміністрації.
Налякані трагедією у московському аквапарку «Трансвааль» столичні чиновники, певно, й собі пригадали обвал будинку, що стався минулого літа в самому центрі Києва, на вулиці Червоноармійській. І хоча тоді НП обійшлася без жертв, головне управління з питань надзвичайних ситуацій столиці таки визнало наявність у Києві більш як півтори сотні аварійно небезпечних будинків. А начальник цього ж управління Віталій Пшеничний після перевірки спеціальною комісією київських об'єктів соціального та промислового призначення, змушений був констатувати, що в аварійному стані в столиці перебувають, окрім усього, ще й мости. Їх у Києві не ремонтували кілька десятиліть поспіль.
Обстежувати київські будинки на стійкість візьмуться провідні науковці та архітектори міста. Свій вердикт «судді» винесуть до кінця березня.
А львівські вже перевірили
Наслідки обвалу даху в московському аквапарку змусили і львівські служби ретельніше перевірити потенційні аварійні об'єкти у місті, де скупчується багато людей. Рейд, який провела міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міськради, виявив цілий ряд таких небезпечних споруд. Претензії «пожежні» та з приводу використання несертифікованих матеріалів в Україні висловила комісія до найбільшого у Львові ринку «Південний», де не дотримуються елементарних норм безпеки та евакуації (мала відстань між павільйонами). Тому керівництву ринку дали можливість до квітня виправити всі недоліки.
Побоювання викликають також ті приміщення, які довгий час експлуатують без капітального, а то й без поточного ремонту. Скажімо, центральний універмаг, що на площі Ринок, давно його потребує. Має комісія зауваження і до універмагу «Львів». Ці найвідоміші у місті заклади торгівлі комісія зобов'язала розробити проектно-кошторисну документацію на ремонтні роботи і до березня вжити хоча б першочергових заходів. Зокрема, у старому ЦУМі на площі Ринок треба зробити бодай дах над входом, щоб, не дай Боже, під час відлиги на голови відвідувачів магазину не падали бурульки чи сніг з дахів. Ще гірша ситуація у Першому театрі для дітей та юнацтва, який потребує ремонту цілого фасаду та адмінкорпусу, де дерев'яне перекриття внаслідок тривалої експлуатації вже не витримує навантаження. Управління культури міськради готове розпочати роботи з ремонту театру, але, як завжди у таких випадках, бракує коштів.