Україна не може похвалитися підписаною угодою про екстрадицію з усіма країнами світу, що, у свою чергу, додає проблем вітчизняним правоохоронцям. Так, саме через це свого часу було неможливо здійснити екстрадицію екс–«губернатора» Сумщини Володимира Щербаня, затриманого у США за порушення міграційного законодавства. Втім є країни, з якими угода про екстрадицію підписана, от тільки подібного досвіду — кіт наплакав. Вітчизняні конвоїри прискіпливо відмічають, до яких країн вони їздили за розшукуваними в Україні злочинцями, а до яких ще ні. Торік до України вперше були проведені екстрадиції зі Швейцарії та Греції. А днями до цього списку приєдналася Великобританія, і цей факт у МВС України розглядають як вагомий поштовх у співпраці правоохоронців обох країн по лінії Інтерполу.
Такою собі «першою ластівкою» для наших міліціянтів та британських полісменів несподівано для себе став пересічний розбишака з Галичини. 29–річного молодика з Івано–Франківщини вже тривалий час розшукували прикарпатські правоохоронці за вчинення злочину, передбаченого ст. 121 Кримінального кодексу (умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень). Натомість галичанин утік аж до Великобританії, де певний час мешкав за фальшивими документами. Саме з цими «липовими ксивами» його й затримали британські полісмени ще в лютому 2008 року. Кілька місяців пішло на те, щоб установити дійсне прізвище та ім’я цього чоловіка за каналами Інтерполу, після чого стало зрозуміло, що його розшукують українські правоохоронці.
Як повідомили «УМ» у прес–службі бюро Інтерполу в Україні, днями цього британського «першачка» було доставлено в аеропорт «Бориспіль» рейсовим літаком «Лондон—Київ» під конвоєм МВС. Чолов’ягу одразу доправили до Івано–Франківської області для притягнення до кримінальної відповідальності за скоєний злочин.
«Передача громадянина з Великобританії до України свідчить про авторитет та повагу до української служби Інтерполу, — вважає перший заступник міністра внутрішніх справ Володимир Бедриківський, який є куратором Національного центрального бюро Інтерполу в Україні. — Це перша така екстрадиція розшукуваного зловмисника з Великобританії».
До речі, за словами генерал–лейтенанта міліції Володимира Бедриківського, вітчизняне бюро Інтерполу теж не пасе задніх. Вітчизняні правоохоронці лише цього року знайшли в Україні 64 іноземних злочинці. Найбільше знайдено зловмисників із Чехії — 21 особу, по сім осіб — на відповідні запити з Німеччини та Польщі, по п’ять — на запити з Угорщини та Литви. Щодо українських втікачів, то найбільше їх розшукала і повернула до неньки України Росія — 11, Чехія та Німеччина — по десять, Польща, Ізраїль та Італія — по сім.