Абсолютною більшістю голосів 113 нардепів зі 116, вони проголосували за цілковиту заборону тютюнопаління на дитячих майданчиках, зупинках транспорту та в місцях відпочинку Києва. Згідно з цим рішенням, відтепер не посмалиш цигарку і в місцях дитячого відпочинку, до яких зарахували ігротеки, комп’ютерні клуби, кінотеатри, прилеглі до них території і 50–метрову зону від зупинки громадського транспорту. Не стануть винятком церкви, будинки, заклади освіти, культури й частково навіть офісні приміщення підприємств та організацій. Керівникам останніх, щоправда, депутати дали три місяці, аби ті облаштували для любителів тютюнового диму спецмісця закритого типу з відповідними інформаційними табличками.
Утім у питанні контролю за виконанням власного ж рішення депутати не придумали нічого кращого, ніж перекласти цю функцію на правоохоронні органи. Останні, до слова, вже два роки, як складають адмінпротоколи і без рішення Київради. «З 2006 року наші співробітники, керуючись відповідними статтями українського законодавства, здійснюють контроль за тютюнопалінням у заборонених місцях. Нині вже складено більше 12 тисяч протоколів. Якщо рішення Київради отримаємо, то, звісно, контролюватимемо і додаткові громадські об’єкти, визначені депутатами. Та, звичайно, покарання в 17 гривень — не вагомий аргумент. Це сума, яку слід законодавчо підвищувати. Тим паче що, здебільшого, на перший раз співробітники МВС складають протокол–попередження без штрафних санкцій», — пояснив «УМ» начальник ЦГЗ ГУ МВС України в місті Київ Володимир Поліщук.
Зважаючи ж на те, що, згідно з дослідженням, проведеним на замовлення Інституту політики 5 лютого 2008 року, майже 80 відсотків українців вважає куріння соціальною проблемою, складається враження, що столичні депутати вирішили банально пропіаритися. Недаремно ж секретар Олесь Довгий хизувався, що «Київрада є конструктивною протилежністю Верховній Раді». А ось де точно київські народні обранці є повністю тотожними парламентаріям ВР, то це в питаннях майна та землі. Приміром, депутати столиці таки підтримали заяву мера Леоніда Черновецького, якою той анонсував розпродаж київського комунального автопарку. «Та справа в тім, що в рішенні жодним чином не зазначається, про яке саме майно йдеться, — пояснив «УМ» один із тих, хто не підтримав ухвалене рішення, депутат Київради Олександр Бригинець. — Себто під прикриттям розпродажу автопарку може йтися і про продаж нерухомого майна».
Наскільки наміри про розпродаж комунальних авто, себто тих, які належать громаді Києва, є «чистими», знають лише депутати. Та насамкінець обранці столиці своїм рішенням виділили церкві УПЦ КП у безкоштовне й безстрокове користування 2203 квадратні метри нежитлових приміщень по вулиці Трьохсвятительській. Очевидно, просити прощення у Господа таки є за що...