Восьмирічний учень міської гімназії після уроків разом з однолітками по дорозі додому завернув до скверу Перемоги. Головний об’єкт дитячої розваги у цьому сквері — легендарний Т–34 під бортовим номером «201», встановлений ще в 1944 році на честь визволення Сімферополя від німецько–фашистських загарбників і значиться у реєстрі як пам’ятник місцевого значення. Швидше за все, школярі хотіли залізти на танк, але несподівано одна з важких мармурових плит, якими облицьовано п’єдестал пам’ятника, відвалилась від основи і впала на хлопчину. Випадкові перехожі визволили його з–під завалу і негайно викликали карету швидкої допомоги.
Нині, як розповіла «УМ» помічник керівника міської міліції зі зв’язків із громадськістю Оксана Сорокопудова, перевіряють усі обставини нещасного випадку. Малолітнй постраждалий із діагнозом «закритий перелом кісток тазу, травматичний шок I—ІІ ступеня», перебуває в Республіканській клінічній дитячій лікарні у важкому стані.
Так чи інакше провина за те, що сталось, лежить на дорослих дядьках, особливо тих, що п’ять років тому будували і оздоблювали танковий п’єдестал. Річ у тім, що понад шістдесят років бойова машина спокійно простояла в іншому місці цього ж таки скверу Перемоги. Але на догоду місцевій єпархії УПЦ (МП) її вирішили перенести, аби на звільненому місці заново відновити собор Олександра Невського, зруйнований комсомольцями в 30–х роках минулого століття. Цікаво, що активним поборником цієї ідеї став лідер місцевих комуністів Леонід Грач, а «патронував» багатомільйонний проект тодішній Президент Леонід Кучма. Хоча попервах тутешні ветеранські і екологічні організації були проти історичної «рокіровки». У підсумку «тридцятичетвірку» все ж посунули ледве не під вікна будівлі місцевої ВР. А от якість будівельно–оздоблювальних робіт при цьому, схоже, відійшла на задній план. Тепер є привід городянам задуматись: а не дай, Боже, висотний храм обвалиться (його, до речі, у велелюдному місці кримської столиці, будують ті ж самі «мастаки», що зводили аварійний танковий п’єдестал).