Ті криваві події назавжди змінили уявлення людства про безпеку. Коли сім років тому тисячі американців та гостей Нью–Йорка заходили у Всесвітній торговий центр, ніхто й подумати не міг, що вже за декілька хвилин найпотужніша в політичному та військово–технічному розвитку держава світу видаватиметься настільки беззахисною, що на деякий час не лише громадяни США, а й керівництво країни, здавалося б, не знатиме, що робити. Чотири літаки, захоплені ісламськими терористами, стали гіршими за бомбу. Два з них рецидивісти скерували на вежі–близнюки будівлі Всесвітнього торгового центру. Ще один — на Пентагон. Четвертий літак упав у полі штату Пенсильванія. Як з’ясували згодом, саме екіпаж та пасажири останньої «пташки», які героїчно, пожертвувавши власним життям, стали на заваді терористам, не дозволили виконати криваву місію до кінця.
А ось у Нью–Йорку через декілька годин після НП пожежники, ризикуючи власним життям, діставали з–під уламків торгового центру тіла 2973 осіб. Серед них пізніше ідентифікували і 800 іноземців із 86 країн світу. А трохи згодом, оговтавшись, влада США оголосила війну світовому тероризму, в якій не перемогла й досі.
І поки війна з невидимим ворогом триває, світ щороку вшановує пам’ять безневинних, які загинули 11 вересня. Учора президент США Джордж Буш уже традиційно оголосив хвилину мовчання, після чого взяв участь у відкритті меморіального комплексу в Пентагоні. Храми Нью–Йорка пом’янули загиблих передзвоном і молитвою. А ввечері над містом світло двох прожекторів символізувало знищені терористами вежі–близнюки, ніби вказуючи на всі виклики сьогодення, коли поняття «безпека» настільки умовне...