Президент Південної Осетії Едуард Кокойти заявив учора в інтерв’ю агенції «Інтерфакс», що республіка не має наразі наміру вливатися до складу Російської Федерації й залишиться незалежною. Відтоді як 26 серпня Москва, всупереч міжнародному праву, визнала незалежність двох сепаратистських республік, що де–юре входять до складу Грузії, Кокойти і кілька депутатів цієї республіки неодноразово запевняли, що Південна Осетія увійде до складу РФ, коли — це лише питання часу. Сайт «Лєнта.ру» відзначає, що востаннє Кокойти говорив про бажання республіки стати частиною Росії ще наприкінці липня, тобто до початку грузинсько–російського конфлікту. Тепер же президент маленької республіки не бажає стати «васалом» і каже, що в липні журналісти його «неправильно зрозуміли».
Днями з аналогічною заявою — про намір залишитися самостійною республікою, а не стати частиною Російської Федерації — заявив керівник Абхазії Сергій Багапш. В інтерв’ю тому ж «Інтерфаксу», коментуючи перспективи розвитку Абхазії, він сказав, що Сухумі вважає за краще обрати незалежність.
Можливо, таким є хитрий сценарій Москви — аби після агресії до Грузії не нагадувати цілковито й повністю імперію, котра відтинає від сусіда й доточує до власних його землі? Приблизно про такий сценарій свідчить і недавня заява міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про налагодження дипломатичних стосунків РФ з Абхазією й Південною Осетією. Міністр сказав, що Москва обмінялася з Сухумі та Цхінвалі з цього приводу «нотами на рівні посольств».
Нагадаємо, що залишитися незалежними в оточуючому світі названим сепаратистським утворенням буде складно. Адже їхню «незалежність» визнали лише Росія та Нікарагуа. Про ймовірність визнати ці республіки заявив минулої суботи й президент Білорусі Олександр Лукашенко. Втім Мінськ ще не прийняв такого рішення. n