Силою духу й тіла

10.09.2008

Олександр Мащенко виграв у Пекіні золоту й срібну медалі. (Фото Олександра ЗАДИРАКИ.)

Змагання для людей із обмеженими фізичними можливостями зазвичай проводяться через два тижні після завершення основної програми Олімпійських ігор. Щоправда, організовують їх лише втринадцяте, тоді як «звичайна» Олімпіада відбулася вже 29–й раз. Наші спортсмени стабільно знаходяться серед лідерів паралімпійського руху, привозячи додому значно більше медалей, ніж здорові спортсмени.

Цього разу українські паралімпійці дещо загальмували на старті, посідаючи за підсумками перших двох днів у командному заліку незвично низьке для себе 11–те місце. Проте вчора ситуація кардинально змінилася й станом на 14 годину за київським часом у скарбничці нашої збірної було вже 20 медалей (7+5+8), що дозволяло їй посідати п’яту позицію.

Троє наших атлетів навіть встигли стати дворазовими призерами. Олександр Мащенко виграв заплив на 100 м брасом (клас SB11) і став другим на тій же дистанції батерфляєм (S11). Багаторазовий призер попередніх Ігор Віктор Смирнов у цих же дисциплінах завоював «бронзу». Дмитро Виноградець здобув золоту й срібну медалі на 200 і 100 м вільним стилем (S3). Своєрідний дубль створили наші плавці на 100–метрівці брасом у класі SB12 — першим і третім місцями відзначилися Максим Веракса й Сергій Кліпперт.

Також нагороди найвищого ґатунку для нашої держави вибороли: Роман Павлик (Т36), Оксана Ботурчук (Т12) і Інна Д’яченко (Т38) у бігу на 100 м, а також важкоатлетка Лідія Соловйова (вагова категорія — до 40 кг). «Срібло» отримав Данило Чуфаров у плаванні на 400 м вільним стилем (S13). Бронзові медалі в активі Ярини Матло (SB12, 100 м брасом), Антона Стабровського (SB12, 100 м батерфляєм), Юлії Волкової (SB12, 100 м батер­фляєм), Сергія Сидоренка (дзюдо, до 73 кг) і Алли Мальчик (F35/36, метання диска).