Сьогоднi Львiвська мiськрада оголосила мiжнародний конкурс на кращу концепцiю втiлення iдеї меморiального комплексу пам’ятi жертв окупацiйних режимiв. Комплекс розташують у Львовi бiля колишньої в’язницi на вулиці Степана Бандери. Сам конкурс триватиме два мiсяцi. «Наприкінці року ми розкажемо про концепцiю меморiалу, а вже з початку наступного року — розпочнемо проектування. Також мiська рада має намiр звернутися до iноземних архiтектурних бюро з пропозицiєю взяти участь у конкурсi», — повiдомив «УМ» заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косiв.
Для проведення конкурсу очiльники Львова видiлили з мiськбюджету 175 тисяч гривень. Кошти пiдуть i на першочерговi роботи в колишнiй в’язниці. Там потрiбно термiново вiдремонтувати дах та осушити пiдвал, у якому нинi стоїть вода. Також із цiєї суми отримають гонорар i переможцi конкурсу — три, дві та одна тисяча євро за перше, друге та третє місця відповідно.
Петро Франко, голова Львiвського обласного товариства полiтв’язнiв i репресованих, пропонує зробити у в’язницi музей: «Треба показати всiм людям тi страшнi моменти, якi насправдi були: гамiвнi сорочки, гумовi палицi, шланги, поставити iнформацiйнi таблицi, познiмати настили, повернути колiр в’язницi». Львiв’яни переконанi, що меморiальний комплекс твориться для наступних поколiнь не лише як нагадування про трагедiю, а як символ незламностi визвольної боротьби українцiв.
ДО РЕЧІ
Учора в Новоград–Волинському районі, що на Житомирщині, відкрито Меморіал жертвам Голодомору, політичних репресій і загиблим у Другій світовій війні. Пам’ятник споруджено на території Новороманівської сільської ради поряд з об’їзною дорогою Київ—Чоп переважно за благодійні внески. Монумент складається з двох каменів чорного і червоного кольорів, що символізують героїзм і трагізм подій у згадані роки. На вершині гранітних брил встановлена шестиметрова фігура жінки з голубами в руках, а перед самим курганом стоїть гранітна стела з хрестом і двома плитами з написами «Всіх невинно убієнних і загиблих пам’ятаємо»...