На захист ображених реформою пенсіонерів, більшість з яких замість обіцяного 25-відсоткового підвищення пенсій отримали надбавку у три-чотири знущальні гривні, зібралися стати народні депутати України. На позавчорашньому засіданні Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів розглядали з десяток законопроектів змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Проте, за словами першого заступника голови комітету Валерія Альошина, пропозиції парламентаріїв зводилися до двох моментів. Група депутатів-«більшовиків» на чолі з ініціаторами законопроекту, Раїсою Богатирьовою, Василем Надрагою, Володимиром Рибаком та Ігорем Шаровим, ратувала законодавчо закріпити ті зміни, до яких вдався уряд у постанові №1783 під цинічною назвою «Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян». Нагадаємо, що фінансове забезпечення стареньких Кабінет Міністрів «поліпшив» тим, що зменшив розмір середньої заробітної плати за 2002 рік на 70 гривень, урізавши таким чином пенсії в середньому на 20 відсотків.
Проте комітет, де головує комуніст, підтримав альтернативний законопроект Альошина—Ющенка. Ним пропонується уточнити термін «середня заробітна плата», закріпити, що її слід визначати за статистичною методологією, тобто за даними Держкомстату, а не Пенсійного фонду, а також зобов'язати виконавчу владу здійснити перерахунки відповідно до нормальної заробітної плати, як це було передбачено законом. «За постановою Кабінету Міністрів пенсії для тих пенсіонерів, які не отримали підвищення внаслідок перерахунку, підвищуються всього на 4,2 відсотка. Це навіть нижче від індекса інфляції, який торік становив 8,2 відсотка», — каже Валерій Альошин, який як економіст розуміє, що за таких умов виплати мали зрости значно суттєвіше.
Тепер доля законопроекту залежить від рішення в сесійній залі. Ще не відомо, «більшовики» підтримають більшість пенсіонерів України чи свій коаліційний уряд. «Очевидно, буде досить гаряча полеміка, — прогнозує Валерій Борисович, — проте нас уже підтримала Федерація профспілок України». Не чекаючи рішення Верховної Ради, профспілчани почали процес оскарження кабмінівської постанови у столичному Печерському районному суді.