«Леманн Тімбер» судитиметься
Моряки судна «Леманн Тімбер», яке 28 травня біля берегів Сомалі захопили пірати, готують позови до суду на свого роботодавця. Наразі екіпаж корабля лікується за свій рахунок і збирає документи для суду, передає УНІАН. «Позови до суду ще не подано, тому що зараз ще збирають медичні довідки, до того ж не всі моряки визначилися із сумами, які вони хочуть отримати. На це знадобиться ще тиждень. Отже, в десятих числах вересня ми подамо всі документи›, — сказав адвокат моряків Юрій Сергеєв. Позов подаватимуть до Одеського суду, оскільки саме тут розміщені компанії, які відправляли моряків у рейс.
Життя за правду
19 вересня Україна відзначатиме День пам’яті журналістів, які віддали життя за правду, виконуючи свій професійний обов’язок. Таке рішення ухвалене делегатами XI з’їзду Національної спілки журналістів України. Голова НСЖУ Ігор Лубченко пояснив: «Ми зверталися до міжнародної федерації журналістів зробити 19 вересня Всесвітнім днем пам’яті загиблих журналістів. Однак нас не підтримали, мотивуючи це тим, що
3 травня відзначають Всесвітній день свободи преси, який ніби по суті перегукується з Днем пам’яті. І все–таки ми ухвалили, що 19 вересня в Україні буде днем, коли згадають тих журналістів, які віддали своє життя, не поступившись принципами правди служіння народові». Також він повідомив, що до 50–річчя створення НСЖУ, яке відзначатиметься у квітні 2009 року, спілка видасть книгу, до якої увійдуть, крім офіційних матеріалів становлення української журналістики, архівні матеріали періоду репресій проти редакторів газет та спогади про журналістів, які віддали життя за правду, зберігши вірність високій професії журналіста.
Зроблено в Китаї
Китайське судно з хімікатами вже тиждень стоїть на рейді Одеського порту. У сам порт його не впускають, адже на борту — витік особливо отруйного хімікату — тетрахлориду кремнію, передає канал НТН. Про витік капітану порту повідомили моряки з інших кораблів, після чого він заборонив китайцям заходити в Одеський порт, чим порушив міжнародні правила морських перевезень. Екіпаж судна намагався ліквідувати витік самостійно, але зрештою викликали рятувальну бригаду з берега. Останньою про інцидент дізналася санепідемслужба, яка встановила численні порушення під час локалізації аварії. Про забруднення акваторії Одеського порту спеціалісти поки що не говорять, проте негерметичні контейнери потрібно негайно розвантажити, аби відвернути небезпеку.