Про це «Україні молодій» повідомили у пресслужбі ГУБОЗ МВС. Так, зовсім не проблематикою Дня знань та новими студентами переймаються троє викладачів Одеської національної морської академії, кримінальну справу проти яких днями передано до суду. Що й казати, одеські убозівці називають це корупційне тріо не інакше як організованим злочинним угрупованням. Йдеться про одного із заступників декана факультету, диспетчера та методиста цього факультету ОНМА, які нині перебувають на підписці про невиїзд.
«Кримінал» проти цих освітян порушено за ч. 3 ст. 368 КК (хабарництво), їх звинувачують у вимаганні та отриманні хабарів від студентівзаочників за успішне складання лабораторних, курсових, дипломних робіт та iспитiв під час екзаменаційних сесій. Принаймні «убозівцям» удалося задокументувати п’ять фактів їхньої злочинної діяльності на загальну суму понад 20 тисяч гривень. Крім цього, вже після того, як цих освітян ухопили за руки «на гарячому», у них вилучили ще більше «брудних» грошей — у кишенях та схованках знайшли 18 тисяч доларів США та вісім тисяч гривень. На банківські рахунки затриманих в сумі майже сто тисяч гривень накладено арешт.
Останньою стала цьогорічна вступна кампанія для заступника директора Житомирського технологічного коледжу. Адже днями, за матеріалами обласного УБОЗ, прокуратура Житомира порушила проти нього кримінальну справу за хабарництво. Посадовець «погорів» ще в липні, коли вимагав хабара — 1200 «зелених» від матері одного з абітурієнтів за сприяння у вступі сина на бюджетну форму навчання до цього коледжу. Жінка отримала «мічені» купюри в підрозділах ГУБОЗ, а далі — справа техніки...
Хабарництво інкримінують і директорці одного з єнакіївських ліцеїв, що на Донеччині. Жіночка натякнула приватному підприємцю, що ціна дозволу на оренду примiщення, яке перебуває на балансі ліцею, становитиме 15 тисяч гривень. Підприємець приніс для початку 2,5 тисячі «баксів», але на цьому оплата послуг корумпованої директорки завершилася: прямо у службовому кабінеті жінку затримали правоохоронці. Прокуратура міста Єнакієве щодо неї порушила кримінальну справу.
ДО РЕЧІ
Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук не вважає, що керівництву шкіл треба заборонити формувати благодійні фонди для своїх навчальних закладів за рахунок коштів батьків та інших благодійників. «Звісно, такі фонди не узаконені, але водночас я не можу сказати, що ці спеціальні рахунки треба забороняти, — вважає міністр. — Адже йдеться не лише про батьків, а й випускників цих шкіл та людей, які хочуть підтримати школу».
На переконання міністра, такі шкільні фонди мають існувати лише за ініціативою батьків або вчителів. Але при цьому пан Вакарчук зауважив, що «здирництва в школі не має бути», натомість бюджет школи «повинен створюватися лише з місцевих бюджетів чи через державний бюджет, через субвенції».