30,7 відсотка,
або третина мешканців Росії, називають стосунки між Україною та РФ прохолодними. Такої ж думки дотримуються і 27,9% наших співвітчизників. Як свідчать результати соціологічного дослідження «Українці і росіяни: погляд один на одного», проведеного Інститутом вивчення Росії, ще 20,3% росіян і 13,5% українців назвали стосунки між двома державами нейтральними. Водночас 14,7% українців і 8,4% росіян вважають їх дружніми. Лише 7,5% і 3,2% відповідно — братськими. А 6% українців і 5% росіян охарактеризували відносини між двома країнами як ворожі.
29 відсотків
українських громадян вважають, що в 2017 році Росія повинна вивести Чорноморський флот із Севастополя. За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), частка тих, хто виступає за виведення, зросла й сягає третини всього населення нашої держави. Зокрема, ще на початку літа кількість тих, хто підтримував виведення російських кораблів у 2017 році, становила лише 22%. Окрім того, 17% респондентів переконані, що наша держава повинна наполягати на виведенні ЧФ РФ найближчим часом. А частка тих, хто вважає за необхідне продовжити перебування іноземних військ у Криму, зменшилася з 33% до 27%.
19 заповідників
національного значення буде створено в Україні найближчим часом. Відповідний указ «Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків» підписав Президент України Віктор Ющенко. Зокрема, йдеться про національні природні парки: «Чарівна гавань» в АР Крим, «Кармалюкове Поділля» у Вінницькій області, Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща» на Волині, «Зачарований край» на Закарпатті тощо. Як зазначається в указі глави держави, назви національних парків відображають історичні назви місцевостей та географічні назви регіонів, на території яких вони створені.