Правоохоронці шукають дев’ятьох алжирців — учасників фестивалю «Калинове літо на Дніпрі», який проходив у місті Комсомольську Полтавської області. Як розповіли «УМ» у міськраді, гості з Алжиру, 13 учасників фольклорного колективу «Ла кен дор», прибули до Комсомольська ще 20 серпня. «Усі вони були офіційно запрошені з 20 по 25 серпня для участі у фестивалі, — пояснила «УМ» начальник Комсомольського міськвідділу культури та туризму Ірина Зеленська. — По завершенні фестивалю, 24 серпня опівночі, ми відправили групу в аеропорт Бориспіль. В усіх були квитки на авіарейс додому о 8.25».
За словами Ірини Іванівни, перекладач провела іноземців до пункту реєстрації й попрощалась. Згодом з’ясувалось, що неслухняні гості не сіли на літак. «Ми вважали, що все добре. Та через дві доби нам зателефонували двоє алжирців, які пояснили, що нібито, п’ючи каву, пропустили свій рейс. Згодом вони змінили історію: міняли гроші — тому не встигли на літак». Насправді алжирцям так сподобалась Україна, її гостинність і сам фестиваль, що вони вирішили залишитись, свідомо не поїхавши додому. «Згодом ми дізнались, що, окрім цих двох громадян, не виїхала ціла група! — продовжує Ірина Зеленська. — Тож двох алжирців, які телефонували нам, ми відправили додому вже у супроводі правоохоронців 30 серпня. Ще двоє учасників фольклорного колективу, як ми дізнались згодом, відбули додому самостійно».
Місцеперебування решти — дев’ятьох — іноземців і досі залишається невідомим. «Крім того, ми з’ясували, що замість п’яти днів українське посольство в Алжирі видало візу на цілих чотири місяці, — обурюється пані Зеленська. — І нам сьогодні кажуть, що вони нічого не порушили, бо перебувають на території нашої країни законно. І все ж у нас питання: за яких обставин замість офіційного запрошення на 20—25 серпня громадянам Алжиру видали візи до листопада?».
А ТИМ ЧАСОМ...
У 2006 році організатори фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» вже мали проблеми з учасниками африканського колективу з Того. Тоді з Комсомольського фестивалю іноземці відправилися на інший — «Поліське літо з фольклором». Проте, коли прийшов час повертатися додому, з одинадцяти учасників колективу виїхали лише п’ятеро. Доля шести інших досі невідома.