Подарунок київських приватних перевізників до 1 вересня — чергове підняття цін на проїзд. Невелика частина «маршрутників» зробила це достроково ще в п’ятницю. Для прикладу, у столичній «маршрутці» № 421 відтепер замість 1,75 гривні доведеться платити дві гривні. Приватні перевізники не виключають, що до кінця року зростання дійде і до трьох гривень. Важко уявити, як у такому випадку «схуднуть» столичні гаманці. Директор фірми–перевізника «Політех–авто Б» Микола Бацан, за яким закріплені маршрути 442 і 442д, не бачить у черговому піднятті тарифів нічого дивного. «Підвищення цін за проїзд стосуватиметься, перш за все, перевізників на довгих маршрутах — понад 20 кілометрів за рейс, — коментує «УМ» ситуацію Микола Бацан. — У зв’язку з «пробками», коли всі повертаються до столиці, водії замість звичних 15 рейсів за день виконують лише сім. Окрім того, не варто забувати про ціни на солярку».
На думку його колеги, директора фірми–перевізника «Орбіта–транс» Володимира Трофімова, піднімати сьогодні тарифи в Києві — просто аморально. «У нас із Київською міською адміністрацією укладений договір на фіксований тариф, а частина перевізників сьогодні — на так званих «плаваючих» тарифах. Вони підвищують ціни як хочуть, у зручний їм час, — коментує ситуацію пан Володимир. — Я вважаю, що ті перевізники, які вирішили підняти сьогодні тарифи, вчинили аморально, адже саме в цей час діти йдуть до школи. Я ж буду «годувати» своїх пасажирів старими фіксованими тарифами — 1,50; 1,75».
«Якщо нові тарифи будуть зависокими, тоді знадобиться втручання Антимонопольного комітету», — коментує «УМ» ситуацію президент ГО «Союз перевізників України» Богдан Ляшук. Усе ж, за його словами, меж цінам наразі немає. Самі перевізники впевнені, що кияни до нових тарифів зможуть звикнути. Принаймні під боком завжди є не такий швидкий, але дешевий комунальний транспорт. n
А ТИМ ЧАСОМ...
Уже з другої половини вересня вартість проїзду у львівських «маршрутках» подорожчає до двох гривень. Услід за «маршрутками» підвищиться вартість проїзду і в міському електротранспорті. За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Сергія Бабака, вартість квитка у трамваях і тролейбусах становитиме орієнтовно гривню.