Чотирьох неординарних шахраїв (двоє чоловіків та двоє жінок) засудили днями в Чернігівській області. Як повідомляє відділ масово–роз’яснювальної роботи та звернень громадян обласної Державної податкової адміністрації, співробітники якої й вирахували спритників, останні незаконно привласнювали соціальні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами на своїх працівниць.
За даними податківців, ще рік тому групу злодіїв створив шахрай із Прилук, якого уже притягували до кримінальної відповідальності за продовження «справи Бендера». Окрім шахрая з судимістю, до групи увійшов водій та дві жінки. Цей квартет і створив фіктивне підприємство, на роботу до якого оформляли тільки вагітних жінок. Працювати, звісно, було не потрібно, натомість на рахунки фірми для вагітних надходили кошти відшкодування з Фонду соціального страхування. Варто зауважити, що ролі основних працівників цієї контори «Рога і копита» були чітко розподілені.
Так, керівник «фірми» ще в липні 2007 року уклав трудовий договір із вагітною жінкою, яка нібито працювала в нього секретарем із місячним окладом 2300 гривень. Шахрай одразу ж її обдурив, вмовивши підписати видаткові касові ордери на отримання виплат, яких вона навіть не тримала в руках. Наступного ж дня після укладання угоди на працевлаштування шахрай подав до Фонду соціального страхування заяву щодо відшкодування виплат із вагітності та пологів. Відтак одержав на свій рахунок понад 12 тисяч 600 гривень та одноразову допомогу при народженні дитини в сумі 3 тисячі 825 гривень! Іншій потерпілій, яка нібито працювала в нього менеджером, спритник встановив оклад аж на чотири тисячі гривень. Підробивши її підпис у видаткових касових ордерах, він знову подав заяву до Фонду соціального страхування і отримав на свій рахунок майже 20 тисяч гривень, якими теж розпорядився на власний розсуд.
Інший фах був у водія контори, оформленого в статусі підприємця: він постійно вербував вагітних жінок нібито для роботи на новоствореному підприємстві. Жертвами шахраїв стали жінки в Конотопі Сумської області, Одесі та Прилуках. Що й казати, фіктивне оформлення й одержання реальних грошей було поставлено на конвеєр. На фіктивні оклади своїм жертвам шахраї не скупилися — від трьох до чотирьох тисяч гривень, адже від цього залежав розмір виплат.
Але скільки ниточці не витися... Одного разу шахраї звернулися до міської жіночої консультації за місцем проживання жінки, аби замінити раніше видану лікувальним закладом довідку, як безробітній, на листок непрацездатності для отримання незаконних виплат із Фонду соцстрахування. Але медики швидко «вирахували» підробку. Загалом організована злочинна група вкрала близько 120 тисяч гривень та не встигла привласнити ще близько сотні тисяч гривень. На суді всі четверо визнали себе винними і пояснили суду, що таким чином хотіли покращити своє матеріальне становище.
Згідно з вироком Феміди, організатор групи отримав три роки позбавлення волі з позбавленням права займатися підприємницькою діяльністю протягом трьох років. Троє його спільників також засуджені до позбавлення волі, але звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном. Шахраїв зобов’язали повернути Фонду соціального страхування більше 97 тисяч гривень. У рахунок погашення шкоди накладено арешт на оргтехніку, меблі, автомобілі «Мерседес» та «Хонда», а також на гроші, які лежать на особистих рахунках засуджених.