25 серпня о 21.30 під Узином (Білоцерківський район Київської області) в дорожньо–транспортній пригоді загинув народний депутат України (член Блоку Литвина) Михайло Сирота. Його машина зіткнулася з автомобілем Деу «Ланос», за кермом якого був 23–річний місцевий житель. Водій «Ланоса», як і Михайло Сирота, помер на місці аварії. Дружину нардепа в тяжкому стані доправили в лікарню — її життю, як кажуть медики, загрози немає. Міліція, за твердженням телевізійників, які прибули під Узин значно раніше за правоохоронців, на місце трагедії не поспішала — перші інспектори та слідчі з’явилися лише близько восьмої ранку. Тепер міліціонери уникають будь–яких коментарів, зазначаючи, що час остаточних висновків іще не настав. Зокрема, речник Департаменту ДАІ Геннадій Гребньов зазначив у розмові з «УМ», що наразі неможливо встановити, хто винен в аварії та що стало її причиною. Потрібна низка експертиз (вимірювання гальмівного шляху, перевірка технічного стану машин тощо), а це — справа не одного дня, підкреслив Гребньов. Тож слідство триває.
...А інтернет–простір уже рясніє враженнями та коментарями. Чому погані речі трапляються з хорошими людьми? — запитують у блогах. Тому що хороші люди зазвичай їздять на посередніх недорогих «тачках» зі слабкою системою безпеки, — відповідає хтось. Що ж, «тачки» обох загиблих нехай досліджують даішники, а «хорошість» покійного Сироти не викликає сумнівів. Він був депутатом II, III та VI скликань Верховної Ради, наприкінці 90–х входив до складу Народно–демократичної партії, а згодом створив та очолив Трудову партію України. У нинішньому парламенті входив до Блоку Литвина. Колеги не схильні вбачати в смерті парламентарія політику. «Я товаришував із Михайлом Дмитровичем, особливо останнім часом. Це якраз та людина, яка ніколи нікому не принесе шкоди. Якщо він щось робив, він робив тільки добро. Я не думаю, що хтось міг би бути зацікавленим у його загибелі», — заявив «литвинівець» Олег Зарубинський.
Михайло Сирота відомий також тим, що керував парламентською комісією, яка готувала Конституцію України, прийняту 28 червня 1996 року. Саме тому Сироту як одного з фундаторів цього документа та активістів тодішньої робочої групи називали «батьком Конституції». Інженер за фахом, Сирота поєднував якийсь час громадську діяльність із роботою проректора Черкаського інженерно–технологічного інституту. А в 1997–му він отримав звання «Парламентар року». Загинув Михайло Сирота на 53–му році життя...