Після того як у перші місяці літа Генпрокуратура і МВС виявили під час перевірок аеропорту «Бориспіль» численні факти крадіжок речей із багажу пасажирів, проблему почали помічати й на самому летовищі. Тим більше що, за даними правоохоронців, саме «волохаті лапи» працівників аеропорту переважно патрали валізи клієнтів. Як повідомляла «УМ» минулого тижня, лише від найбільших авіаперевізників до Генпрокуратури протягом минулого року надійшло понад 11 тисяч (!) звернень пасажирів про відшкодування збитків від розкрадання багажу та майже дві тисячі звернень уже цього року.
Як повідомили «УМ» у прес–службі Міністерства транспорту та зв’язку, керівництво міжнародного аеропорту «Бориспіль» та працівники Служби авіаційної безпеки нині активно працюють над попередженням та профілактикою крадіжок майна пасажирів. Перш за все, проводять ротацію персоналу вантажників та служби авіаційної безпеки, які, за даними МВС, часто не проти витягнути з валізи пасажира дорогу відеокамеру чи магнітолу. Тому разом із міліцією працівники аеропорту спільно проводять контрольні перевірки зберігання речей цієї «групи ризику» та несподівані перевірки бригад вантажників на момент доставки валіз на борт чи навпаки. І не дай Боже, знайдуть у кишені якийсь «цифровик».
Мало цього, керівництво «Борисполя» вже закуповує мініатюрні камери, які збирається встановити у вантажних відсіках. Незабаром буде введено ще й колективну матеріальну відповідальність для вантажників. В аеропорту також затверджено персональний склад комісії з питань правопорушень та боротьби зі злочинами і крадіжками на підприємстві, засідання якої проводять щомісяця.
Що цікаво, окремі заходи щодо валіз пасажирів запровадила і митниця. Як повідомляє Департамент організації митного контролю Державної митної служби, митники повернулися до вибіркового контролю багажу громадян, що прилітають в аеропорт «Бориспіль» з–за кордону. При цьому, як повідомляє УНІАН, такий вибірковий контроль багажу передбачено для будь–кого — вибірково можуть переглянути навіть багаж пасажира, який перетинає митний кордон України в аеропорту «Бориспіль» так званим «зеленим коридором», який передбачає спрощену форму контролю.
А ТИМ ЧАСОМ...
Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу щодо посадових осіб аеропорту «Київ». Згідно з даними МВС, встановлено, що посадовці аеропорту в порушення вимог Закону «Про державний матеріальний резерв» без відповідного дозволу Кабінету Міністрів здійснили розтрату матеріальних цінностей мобілізаційного резерву (500 тонн авіаційного гасу вартістю 3,7 млн. грн). Крім того, правопорушники не виконали рішення Господарського суду міста Києва від 23 квітня 2008 року про повернення (поновлення) самовільно відчужених матеріальних цінностей та сплату на користь Державного комітету України з державного матеріального резерву штрафу в сумі 1 млн. грн. та пені 1,6 млн. грн. Таким чином державі завдано збитків на суму 2,6 млн. грн., підкреслюють у МВС. Кримінальну справу порушено за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу.