Наразі виявлено кілька осередків появи комахи–пильщика (рудий сосновий пильщик — біологічний термін. — Ред.) на території лісу загальною площею понад один гектар. Як пояснили «УМ» у Харківському держлісгоспі, шкідники з’явилися «завдяки» сприятливим погодним умовам — тривалій спеці. Окрім того, їхній появі на поверхні (природне середовище існування пильщика — глибоко під землею. — Ред.) пояснюється біологічним циклом — комахи з’являються на поверхні кожні 11 років. Живляться в основному сосновою хвоєю, від чого дерево гине. Для людей небезпеки не становлять, але здатні винищити величезні площі лісу. Проте, стверджують природоохоронці, ситуація цілком контрольована.
Спеціалісти харківського Державного лісозахисного підприємства «Харківлісозахист» уже розпочали досліджувати території, уражені шкідниками. До речі, в лісах знайдено не тільки комах та личинки пильщика, а й ще одного шкідника — соснового п’ядуна. Після проведення досліджень на їх основі буде прийнято рішення про застосування того чи іншого засобу для винищення комах. Хімічній обробці ліси не піддаватимуть, адже більша частина колоній шкідників зосереджена на території Краснолиманського лісгоспу (Донецька область) у межах Національного природоохоронного парку «Святі гори». Відтак ідеться про бактеріологічну обробку лісів.
«Бактерії уражують лише комах, роблячи їх безплідними. Знищення як такого не відбувається. Таким чином, запобігаємо поширенню зони ураження», — пояснив «УМ» начальник Відділу природно–заповідних територій та біоресурсів при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Донецькій області Віталій Залевський. Згодом шкідники повернуться у своє природне середовище існування — в ґрунт, де загинуть. Тривалість життя комахи — один рік, а потомства (личинок) вона не залишатиме.