Москва хоче ослабити Грузію міжнародними санкціями, а ЄС хоче вдарити по Москві
Глава російського МЗС Сергій Лавров пропонує запровадити міжнародне ембарго на постачання зброї в Грузію. Про це він заявив в інтерв’ю американському «Уолл–стріт джорнел». «Росія буде домагатися того, щоб позбавити нинішній грузинський режим потенціалу і ресурсів, аби сіяти нові розбрати», — сказав Лавров.
Тим часом Європарламент може виступити з більш жорсткою заявою щодо російської інтервенції в Грузію, ніж НАТО, якщо Росія до 22 серпня не виведе свої війська з території Грузії (а до цього йдеться). Про таку жорстку позицію щодо дій російської вояччини говорить глава Комітету Європейського парламенту із міжнародних справ Яцек Сареуш–Вольский. Він вважає, що Європарламент може поставити вимогу щодо припинення Євросоюзом відносин стратегічного партнерства із Росією, якщо та найближчими днями не виведе війська з Грузії.
Росія огризається на ПРО у Польщі
Росія не обмежиться дипломатичними протестами проти підписання угоди щодо ПРО між Польщею та США. Про це йдеться у спеціальній заяві, яка розміщена на сайті МЗС Росії. Зовнішньополітичне відомство РФ вважає, що йдеться про «розгортання в Європі третього позиційного району з антиросійським потенціалом» і що це не має «жодного відношення до відсічі можливої іранської загрози».
Під час підписання угоди у Варшаві держсекретар США Кондоліза Райс наголосила, що вона є оборонною і не скерована проти будь–кого. Але фахівці в Москві зазначають, що радіолокаційні станції в Чехії та Польщі будуть здатні контролювати російський повітряний простір до Уралу.
Міністерство оборони Норвегії повідомило з посиланням на свої джерела, що одним із перших «недипломатичних» кроків Москви буде розірвання всіх військових контактів із НАТО.
Чергові втрати міжнародного контингенту в Афганістані
Після загибелі відразу десяти французьких військовослужбовців в Афганістані подібна трагедія трапилася з поляками. Троє вояків цієї країни загинули та один отримав поранення під час патрулювання поблизу військової бази в Газні. Їхній бронетранспортер наїхав на закладений на дорозі вибуховий пристрій. Це найбільша втрата польського контингенту впродовж однієї доби з початку виконання ним місії в Афганістані.
Загалом польський контингент втратив убитими вісьмох вояків. В Афганістані зараз перебувають 1200 польських солдатів. До них невдовзі приєднаються ще 400.
Браун — до Кабула, Райс — до Багдада
Складна ситуація в Афганістані, де сильнішає опір талібів, а війська міжнародної коаліції зазнають дедалі більших втрат, змусила прем’єр–міністра Великої Британії Гордона Брауна вчора відвідати Кабул, де він провів переговори з керівництвом країни та зустрівся з британськими військами в провінції Хелманд. Із 2001 року в Афганістані загинуло 116 британських військовослужбовців. Браун «заскочив» до Афганістану по дорозі на Олімпіаду в Пекіні.
Також учора несподіваний візит до Багдада здійснила держсекретар США Кондоліза Райс. Вона провела переговори з іракським керівництвом. Головною темою було майбутнє розміщених в Іраку військ США, які на цей час нараховують 147 тисяч «багнетів».
Замах у Туреччині
Тринадцять осіб отримали поранення в результаті вчорашнього замаху в місті Ізмір на заході Туреччини. Як повідомив турецький телеканал NTV, начинена вибухівкою машина злетіла в повітря, коли поруч проїздив мікроавтобус із поліцією та військовими. Серед поранених — семеро поліцейських, троє вояків та три цивільні особи. Наразі невідомо, хто здійснив замах, але підозра, як завжди, падає на бойовиків із Курдської робітничої партії.