Уряд Польщі прийняв таке рішення через збільшення числа охочих отримати візу, ускладнення, які при цьому виникають, і взагалі — в рамках глобального братання двох народів. Остаточне рішення про відкриття ще одного диппредставництва буде ухвалено до кінця 2008 року, а тим часом спеціальна делегація МЗС Польщі об’їжджає міста імовірного розташування консульства.
А загалом поляки розглядають кілька міст–претендентів, серед яких Житомир, Вінниця, Івано–Франківськ і Тернопіль. Наразі перевагу віддають саме Житомиру, оскільки, за даними перепису 2001 року, тут проживає найбільша кількість українських поляків — близько 4,5% населення області. У понеділок під час візиту польської делегації голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Забела запевнив, що всіляко підтримує пропозицію і сприятиме у пошуку приміщення для консульства.
На думку Миколи Сюрчика, начальника управління Житомирської облдержадміністрації з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, місто має прийняти у себе консульство також і завдяки плідній культурній та економічній співпраці: до того ж незабаром тут відкриється польський завод Cersanit.
Нині консульства Республіки Польща діють у Києві, Львові, Харкові, Луцьку та Одесі.
Андрій СВИРИДОВСЬКИЙ