У неділю українські вірмени відсвяткували 645–річчя вірменського кафедрального Успенського собору у Львові. Вірмени, які першими у світі прийняли християнську релігію на державному рівні, відзначають церковні свята за григоріанським календарем, отже, й храмове Успіння Богородиці мали на два тижні раніше, ніж православні. В Україні це другий за віком вірменський храм — 650–річчя першого, Сурб–Ншан у кримському монастирі Сурб–хач пишно відзначили у липні. У Львові теж погуляли на славу. Адже собор, збудований у 1363 році, є одним із найстародавніших храмів міста. Цікаво, що в 1180 році тут уже стояла вірменська церква Святої Анни.
На святкування прибули вірмени з усієї України. Після святкового Богослужіння духівники освятили виноград, а миряни влаштували благочинний «обід любові». П’ять великих столів стояли на подвір’ї собору. За вірменською традицією, усіх гостей пригощали матахом — м’ясом у лаваші — і виноградом. Для матаху львівські вірмени закупили 300 кілограмів м’яса і за спеціальним обрядом освятили сіль.
«Це було свято всіх християн», — каже Галина Косминова з прес–служби ЛМР. З міського бюджету на святкування виділено 40 тисяч гривень. Окремо, за словами пані Галини, міськрада профінансувала реставраційні роботи в храмі.