«Росія заздалегідь готувалася до вторгнення, вона побудувала всю відповідну для цього інфраструктуру», — заявив президент Грузії Михаїл Саакашвілі в інтерв’ю газеті «Коммєрсант–Україна». Техніка воєнної операції проти Грузії, на думку Саакашвілі, — «створити як мінімум два анклави, повністю очищені від грузинів, а також буферну зону навколо цих анклавів... ну і ще економічно подавити Грузію й повалити уряд». За його словами, Грузія «отримала цю доктрину з розвідувальних джерел своїх партнерів за пару місяців до початку цієї операції». «У нас не було точних цифр, але контури того, чого добивається Росія, в нас були», — розповідає грузинський президент. Результат конфлікту — «третина території Грузії окупована». Про це заявив Михаїл Саакашвілі на позавчорашній велелюдній прес–конференції в Тбілісі. Він нагадав, що бомбардуванню було піддано стратегічні економічні об’єкти, зокрема порт Поті, де було висаджено в повітря не тільки військові та прикордонні, а й торгові судна Грузії. Російські війська вбивають мирних жителів та іноземних журналістів, сказав Саакашвілі (нагадаємо, що, за даними різних міжнародних журналістських організацій, за час конфлікту загинуло 12 журналістів). І переповів жахливу історію, яка вчора облетіла медіа–спільноту: російські війська в прямому ефірі поранили журналістку Громадського телебачення Грузії, яка вела репортаж із Горі. Врешті Саакашвілі ще раз закликав світову спільноту вплинути на Москву.
Та, схоже, час для того, щоб ефективно впливати, вже втрачено. Хоча світові лідери намагаються вести переговори з Медведєвим та Путіним. Сьогодні навіть Ангела Меркель, канцлер Німеччини, яка й нині досить помірковано висловлювалася з приводу агресії Росії в Грузію, вирішила вилетіти до Сочі для переговорів зі своїм «газовим другом» Володимиром Путіним. За інформацією «Німецької хвилі», після переговорів з російськими можновладцями канцлер має намір прилетіти до Тбілісі.
Тим часом у столиці Грузії приймали держсекретаря США Кондолізу Райс. Вона привезла до Тбілісі так званий «план Саркозі». Напередодні Кондоліза Райс та президент Франції Ніколя Саркозі звернулися до обох протиборних сторін із вимогою припинити вогонь і підписати мирний договір. «Настав час покласти край цьому конфлікту. Грузія, територіальну цілісність, незалежність і суверенітет якої ми поважаємо, має право повернутися до нормального життя», — цитує держсекретаря США агенція «Ассошіейтед прес».