Попри погодження припинити військові дії, російські війська повернулися в місто Горі, повідомляє агенція «Грузія–онлайн». Грузинська поліція, яка позавчора увійшла в Горі, більше не контролює місто. Хоча водночас із частинами російських ЗС до розтрощеного міста потрапили і грузинські та іноземні журналісти. Попри те, за даними тієї ж інформагенції, російські військові зайняли територію порту Поті, де напередодні було знищено кораблі та катери флоту Грузії. Танки розташувалися також перед в’їздом у саме місто , на території Набаді. Це незаселена територія, де колись були військові бази, тож вояки РФ зараз перевіряють, чи не захована там, бува, зброя.
Ось яке пояснення тому, чому не припинилися латентні військові дії, знайшли у Москві. «Юридично зобов’язуючий договір про незастосування сили мусить бути підписано з гарантіями Росії, ЄС, ОБСЄ і, можливо, інших гарантів. Принципи, схвалені президентами Росії, Франції, Грузії, за всієї їх важливості — ще не все», — заявив учора в Кремлі керманич Росії Дмитро Мдведєв. Ці слова були сказані, як передає «Інтерфакс», на зустрічі з лідерами невизнаних Абхазії — Сергієм Багапшем та Південної Осетії — Едуардом Кокойти. Ці двоє прибули до Москви, аби в присутності Медведєва підписати план з урегулювання конфлікту. Як відомо, він містить шість пунктів, і саме за останній невтомно борються Захід та Грузія, з одного боку, й Росія — з іншого. Це пункт про статус самопроголошених республік, які де–юре входять до складу Грузії. «Ми підтримаємо будь–яке рішення, яке приймуть народи Південної Осетії та Абхазії, — запевнив підписантів Медведєв. — І не тільки підтримаємо, а й будемо їх (рішення. — Ред.) гарантувати як на Кавказі, так і в цілому світі». Тепер хай увесь світ тремтить. Бо ж раптом абхази з осетинцями захочуть втілити якісь свої рішення деінде, десь у Африці, скажімо.
Але поза жартами, Кремль дуже рішуче налаштований на те, аби відірвати від Грузії частини її територій. Учора Сергій Лавров, керівник МЗС РФ, виступаючи на радіостанції «Ехо Москви», заявив, що «територіальна цілісність Грузії де–факто обмежена через конфлікти у невизнаних республіках». «Можна забути розмови про територіальну цілісність Грузії, оскільки змусити Абхазію та Південну Осетію згодитися з насильним поверненням у Грузинську державу, думаю, неможливо», — розмірковує пан Лавров.
Що могла відповісти на це маленька Грузія? Хіба зробити красивий жест. Так. Учора по обіді парламент Грузії проголосував за вихід країни з СНД.
А ТИМ ЧАСОМ...
НАТО покарало Росію смішними санкціями
Як передає «Рейтер» із посиланням на представника НАТО, Альянс заборонив російському кораблю «Ладний» брати участь у міжнародних антитерористичних навчаннях у Середземному морі.